Duvar Dekoru Nasıl Yapılmalıdır ?

Emekce.com olarak yaşam alanlarınız için küçük dekorasyon fikirlerini ve önerilerini sizler için paylaştık. Sizlerde küçük detaylarla salonlarınızı modern ve lüks bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Duvar Dekorasyonunda Alternatifler

Dekorasyon alanında duvarlar büyük önem taşımaktadır. Duvar dekorasyonunda en önemli püf nokta dekorasyon yapılacak mekanın stilidir. Duvar dekorasyonu ile mobilya dekorasyonunun stilinin bağdaşması gerekli görülmektedir. Duvar dekorasyonu için birçok dekoratif ürün mevcuttur. Duvarlara tablolarla, saatlerle ve duvar kağıtlarıyla dekorasyon yapılmaktadır. Duvar dekorasyonu için alternatif epey fazladır fakat uzmanlara göre alternatiflerin hepsini kullanmak yerine uygun olan dekorasyon ürünü kullanmak gereklidir. Duvar dekorasyonunda yapılan en büyük hata duvarlara çok sık dekorasyon ürünü yerleştirmektir. Duvarın her köşesine dekoratif ürün asarak güzele ulaşmanın zor olduğu söylenmektedir. Bunun yerine gerekli ve odanın havasına yakışan dekorasyon ürünleri seçilmelidir.

Duvar Kağıtları

Duvar dekorasyonunda duvar kağıdı kullanmak isteyen kişiler seçimlerinde dikkatli davranmalıdırlar. Duvar kağıdının deseni odaya uygun olmasına ve duvar kağıdında bir kusur olmamasına özen göstermek gerekmektedir. Bunların yanı sıra duvar kağıdı nitelik bakımından kolay temizlenebilir, leke tutmayan özellikte olmalıdır.

Taş Duvarlar

Duvar dekorasyonunda tercih edilen taş duvarların uzun ömürlü ve kullanışlı olduğu düşünülmektedir. Taş duvarlar sıcaklığı koruyarak iç yalıtım sağladığı için tercih edilmektedir. Taş duvarlar sıklıkla otantik ve modern dekorasyon stillerinde görülmektedir.

Duvar Saatleri

Çeşitli çerçeveli saatler duvar dekorasyonunda sıklıkla tercih edilmektedir. Her dekorasyon stiline uygun duvar saati mutlaka bulunmaktadır. Görsellik açısında şık görüntüye sebep olan duvar saatleri salonlarda daha çok tercih edilmektedir. Boş olan duvarlara büyük çerçeveli duvar saatleri kullanılması önerilmektedir.

Fotoğraf Ve Tablolar

Duvar dekorasyonunda en dikkatli olunması gereken dekorasyon ürünleri tablolar ve fotoğraflardır. Kişi duvara kendi fotoğrafını asmak isterse daha dikkatli olmalıdır. Kendi fotoğrafını duvara asmak isteyen kişiler odanın dekorasyonuna uygun bir çerçeve tercih etmelidirler. Dekorasyonuna uygun tablolar salona daha fazla renk ve canlılık katabilmektedir.

Mutlu ve Huzurlu Günler Geçirmeniz Dileğiyle…