İnternet Bağlantınızın Yavaşlama Nedenleri

İnternet servisi kuruluşlarının en çok aldığı şikayetlerden biri internetin yavaş olmasıdır.

İnterneti Yavaşlatan Sebepler Nelerdir?

Mikrodalgalar, Bluetoothlu cihazlar, Bebek telsizleri Ve Cep telefonları bağlantıyı yavaşlatabilir. Çevredeki sinyal trafiğinin etkisiyle modemin hızı azalabilir ve bağlantı azalabilir.

Aynı WİFİ Ağına Birçok Kişinin Bağlanmaya Çalışması İnternet Hızını Yavaşlatabilir

Yapılan çalışmalar birçok kişinin aynı ağa bağlanmasının interneti yavaşlattığını ortaya koyuyor. Fakat kullanılan modemin kanal ayarları değiştirildiğinde ve en az kullanılan kanal seçildiğinde bu problem ortadan kalkıyor.

Çok Kalabalık Bir Ortamda Modem Kullanılması

Kalabalık bir ortamda modem kullanılıyorsa modem verimli kanal ağını bulmak için uğraşır ve bu durum internetin yavaşlamasına neden olur.

İnternet Hızında Modemin Konumunun Önemi Kablosuz olan modem tipleri her yöne sinyal yayarak çalışmaktadır ve bu sebeple modem duvar gibi engelleyecek bir nesneye yakın yerleştirilirse sinyaller yavaşlamaktadır. Bu sorunun çözümü için yönlendirici kullanılabilir.

Modemin Kullandığı Teknoloji

Eski bir modem kullanılıyorsa internet hızının yavaş olması normal bir durumdur.

Modemin Güç Ayarları

Modemin üzerinde farklı güç ayarları var ise bu ayarı en düşüğünde kullanmanın internet hızını arttırdığı bilinmektedir.

İnternetin Kotalı Olması

İnternet sınırlıysa, belirli olan sınır geçildikten sonra bağlantı hızı düşük olarak internet kullanılmaya devam ediliyor.

Bilgisayarda Virüs Olması

İnternetin kullanıldığı bilgisayarda virüs olması ve virüsün interneti kullanabilir veya arka planda çalışabilir olması internet kullanımı yavaşlatan etkenlerdendir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir