Muzun Cilde Faydaları Nelerdir

Muzun Cilde Faydaları Nelerdir

Cilt bakımı ve güzellik için yapılan maskelerde nem dengesi oldukça önemlidir. Özellikle kuru olan ciltler için düzgün bir nemlendirme işlemi yapılması gerekmektedir. Tropikal bir meyve olarak bilinen muzun hem vücuda hem de cilde oldukça fazla yararı bulunmaktadır. Özellikle ambalaj ürünlerinde bulunan kimyasal içeriklerin cilde zarar vermesi sonucunda, cilt üzerinde pek çok sorun belirmektedir. Bundan dolayı kendiniz evde doğal malzemeler ile rahatlıkla maske hazırlayarak  uygulayabilirsiniz. Muzun cilde etkisi yaygın olarak bilinmektedir. Özellikle kuru ve solgun ciltler için kullanımı gerekli bir besindir.

Muz Maskesinin Cilde Etkileri

Bu maskeyi kuru ve solgun bir cildi olan kişiler kullanabilir. Düzenli kullanım sonrasında etkisini kısa sürede fark edeceksiniz. Cildi nemlendirme etkisi bulunan muz maskesi aynı zamanda pürüzsüzlük elde etmeye de yaramaktadır. Bu maske için gerekli malzemeler ise; 2 tatlı kaşığı kadar limon suyu, yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar bal, yarım muz. Muzu blender yardımıyla püre haline getirin. Ardından bir kase içerisine alarak diğer malzemeleri de ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 ila 20 dakika arasında beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maskenin kullanımı ise haftada bir keredir.

Hassas Cilde Sahip Olanlar İçin Muz Maskesi

Hassas ve alerjik bir cilde sahip olanlar her maskeyi uygulayamaz. Bundan dolayı yapacağınız bu muz maskesi cildinize faydalı olacaktır. Etkisini kısa süre içerisinde göreceğiniz maskenin yapılışı ve uygulaması da oldukça basittir. Yaklaşık 1 yemek kaşığı yulaf ile yarım adet muzu bir kase içerisine alarak iyice püre haline getirin. Hazırladığınız karışımı cildinize bir tabaka halinde sürün. Yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla durulayın. Ardından nemlendirme işlemini unutmayın.

Bir cevap yazın