Nişan Kıyafeti Seçimi Nasıl Yapılır?

Nişan Kıyafeti Seçimi

Kadınların en özel günlerinden birisi olan nişan gününde, seçilecek kıyafet tatlı bir telaş haline gelmektedir. Ama kimseye kulak asmadan doğru noktalarla nişan gününüzde çok şık olabilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmelidir

Öncelikle kendi vücudunuzu doğru tanımanız çok önemlidir. Yani sırf moda diye ya da mankende güzel duruyor diye aldığınız elbise sizin için doğru seçenek olmayabilir. Kendi vücut tipinize ve kıvrımlarınıza uygun elbiseyi seçmelisiniz.

Nişanın yapılacağı mevsim de önemlidir. Kışın ya da sonbahar aylarında yapılacak olan nişan merasimi için mini etekli, cıvıl cıvıl renklerde ve uçuş uçuş modeller seçmeniz yanlış bir tercih olacaktır. Ayrıca yaz ya da bahar aylarında yaşanabilecek ani yağış yada rüzgarlı havaların yaratacağı ani olumsuzlukları önlemek için, hava durumunu yakından takip etmeniz faydalı olacaktır.

Nişan yapılacak mekanında önemi büyüktür. Nişan merasimi evde yapılacaksa, daha sade ve zarif bir elbise seçmek ve daha hafif bir makyaj yapmak daha uygun olur.
Nişan töreni evde değil de, salon, restoran gibi mekanlarda ve akşam saatlerinde yapılacaksa şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Uzun kuyruklu elbise tarzları, topuklu ayakkabılar, şık takıların yanında, koyu bir makyaj ve güzel bir saç topuzuyla uygun bir tercih yapmış olursunuz.

Nişan kıyafeti seçilirken damadında ne giyeceği önemlidir. İki zıt renge bürünürseniz, bu hoş bir görüntü olmaz. Bu yüzden renk uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Hatta son dönemlerde moda haline gelen damadın gelinin kıyafetinin renginde kravat takması güzel bir uyum oluşturmaktadır.