Varislere İyi Gelen Egzersizler

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Varis, toplar damar genişlemesidir. Vücuttaki kirli kanın toplardamarlar vasıtası ile kalbe iletilmesi gerekir. Vücudun alt kısmı olan bacaklardaki kirli kanın kalbe iletilmesi için yukarı doğru hareket etmesi gerekir. Bu hareket sırasında kirli kanın tekrar aşağı inmemesi için damarlarda kapakçıklar vardır, bu kapakçıkların görevini tam olarak yerine getiremediği durumlarda varis oluşumu gerçekleşir.

Varisten korunmak için ve varis tedavisine destek olmak amacıyla yapılması gereken bazı egzersizler;

#Evde, işte, sokakta, rahatça uygulayabileceğiniz basit egzersizlerden birisi, ayak parmaklarınız üzerinde yürüyün. Böylece baldırlarınızı çalıştırmış olacaksınız.

#Sırt üstü uzanın ve ellerinizi yanlara koyun, ayaklarınız 90 derecelik bir açı olacak şekilde havaya kaldırın ve sırasıyla ayaklarınızı göğsünüze doğru pedal çevirirmiş gibi çekin. Bu hareket aynı zamanda alt karın kaslarınızı çalıştırmanıza da yardımcı olacaktır.

#Yine günlük hayatınızda rahatlılıkla uygulayabileceğiniz egzersiz, topuklarınızın üzerinde yürümek. Ön bacak kaslarınızı, bileklerinizi güçlendirecek ve kan dolaşımınızı hızlandıracaktır.

#Sırt üstü uzanın ve ellerinizi yanlara koyun, sırasıyla bacaklarınızı vücudunuzla dik bir açı yapacak şekilde havaya kaldırın bir süre bu şekilde niceantalya.com tutun, sonra aynı hareketi diğer bacağınız için uygulayın. Kirli kanın kalbe ulaşmasını hızlandıracak ve varisleri rahatlatacaktır.

#Merdiven basamağına topuklarınız boşa gelecek şekilde basın ve ayaklarınızın ucunda kendinizi yukarı kaldırın, daha sonra topuklarınız basamaktan aşağı bir seviyeye gelene kadar yavaşça alçalın. Bu hareketi yaparken düşmemek için bir yerden tutmanızı tavsiye ederim. 50 defa tekrarladığınızda baldırınızda ki kaslarınızda ki gerilmeyi hissedeceksiniz.

#Sırt üstü uzanın ve bir bacağınızı dizinizin altından tutarak kendinize çekin ve ayak parmaklarınızı ileri geri hareket ettirin, kısa bir süre yaptıktan sonra diğer bacağınızla aynı işlemi uygulayın.

#Tüm bu egzersizleri uyguladıktan sonra  yere uzanın ve bacaklarınızı vücudunuza dik olacak şekilde duvara yaslayın ve bir süre bu şekilde bekleyin. Kan dolaşımınız rahatlayacaktır.

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • Amigurumi Sevimli Tulumlu Ayıcık Yapımı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Bu yazımızda sizleri sevimli tulumlu ayıcık tarifi bekliyor. En […]

 • 2019 Amigurumi Crochet Free Patterns

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com In 2019 we brought together beautiful amigurumi knitting patterns […]

 • Süslemeli Örgü Bayan Bluz Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Emekce.com farkı ile yeni bir bluz modelini sizlerle paylaştık. […]

 • Erik Dalı Örgü Yelek Modeli Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Örgü modelleri tariflerimize çok şık bir tasarıma sahip güzel bir […]