Yağ Yakan Tilya Kürü Nedir?

 

Tilya Nedir

 

Tilya halk arasında daha çok “ıhlamur çiçeği” olarak bilinmektedir. Ihlamur çiçeği Haziran – Ağustos ayları arasında açan, sarı ya da beyaz renklere sahip çok güzel ve etkili bir kokuya sahip bir çiçektir. Yaprak yapısı saplı olup diğer taban kısımları da sap biçimindedir, çiçeğin üst bölümü yeşil, sivri uçlara sahip kenar kısımları dişli olarak adlandırılan, alt kısımlarının da tüylü ve yeşil renkte olduğu bir bitki türüdür.

 

Tilya Kürünün içeriği

 

Tilya Kürü genel olarak halk arasında yağ yaktıran ve fazla kilolardan hem sağlıklı hem de kolayca kurtulabileceğiniz bir kür olarak bilinmektedir. Tilya Kürünü hazırlamak için göz kararıyla sırasıyla;

 

-10 tane kuşburnu,

-2 tutam ıhlamur,

-1 tutam da altın otu kullanarak hazırlayacağınız bir kür olarak bilinmektedir. 750 gram civarında kaynamakta olan suya bu malzemeler atılır ve 8 ile 9 dakika arası kaynatılır. Ilık olduğunda süzülerek tüketilebilir.

 

Tilya Ķürünün Uygulanışı

 

Bu kür gün boyunca 6 saat aralıklarla içilmelidir. Diyet yapanlara yardımcı olacak bu kür her bünyede kilo kaybında farklılık göstermektedir. Bu kür metabolizmayı düzenleyerek yağ yakımına olanak sağlar. Diyet yapmayanlarda metabolizma düzeni için bu kürü uygulayabilirler. Beslenme düzeninde bir değişiklik yapılmasına da gerek yoktur.

 

Tilya kürü birçok bitkisel olduğu iddia edilen zayıflatıcı haplardan daha etkili ve sağlıklıdır. Hem bedeninizi tehlikeye atmadan sadece yağ yakımına destek olur kas erimesine neden olmaz aç kalmayacağınız içinde enerji düzeyinde de ani düşüşler meydana gelmez bu da sizi halsiz ve yorgun bir bedenden uzak tutar. Diyabet ve çeşitli sağlık sorunu bulunan bireylerin doktor gözetiminde bu kürü uygulamaları önemle rica olunur.

 

Sağlıklı beslenme ve sporda hayatınız da etkin bir rol oynadıktan sonra kilo verip hoş bir vücuda ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak çok da zor değil.

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir