Afrika Çiçeği Motifi Yapılışı

Afrika çiçeği motifi tutacak yapılışı Emekce.com farkıyla sizlerle, sizde bu güzel motifi anlatımımız sayesinde kolayca örebilirsiniz:

Malzemeler: 3.5 mm tığ, dilediğiniz renklerde iplik kullanarak örebilirsiniz.

Yapılışı

Başlangıç Halkası: 4 zincir çekerek başlayın, zincirin içine bir kapama zinciri yaparak halka oluşturun.

HALKA 1: Halkanın içine, 3 zincir(ilk brit olarak sayılır), 1 brit, 1 zincir, * 2 brit, 1 zincir, *’ dan itibaren 6 kez tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.(8 set 2’li brit ve 8 adet zincir boşluğu)

HALKA 2: İlk zincir boşluğu içine yeni ipliği bağlayın, aynı boşluk içine, [3 zincir (ilk brit olarak sayılır), 1 brit, 2 zincir, 2 brit] bir sonraki boşluk içine, *(2 brit, 2 zincir, 2 brit) *’ dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3’lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin.

HALKA 3: Önceki sıradaki ilk 2′ li zincir boşluğu içine bir kapama zinciri yapın. Aynı boşluk içine [3 zincir (ilk brit olarak sayılır), 6 brit ], 1 sık iğne, * 7 brit bir sonraki 2′ li zincir boşluğu içine,1 sık iğne. *’ dan itibaren tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 4: Önceki sıranın ilk britine yeni bir renk ekleyin, 1 zincir, aynı ilmeğe bir sık iğne yapın. Bir önceki sırada yer alan 6 brit üzerine sık iğne, * Halka 1’e britler arasına uzun sık iğne yapın. Başlangıçtaki tekli zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 5: Önceki sıranın ilk britine yeni bir renk ekleyin, 1 zincir, aynı ilmeğe bir sık iğne yapın. Başlangıçtaki tekli zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin. (64 sık iğne)

HALKA 6: İlk taç yaprağın orta ilmeğine yeni bir renk ekleyin, 4 zincir (ilk brit ve 1 zincir olarak sayılır), aynı ilmeğe 1 brit, * bir sonraki 7 ilmek içine brit, * bir sonraki ilmeğe (taç yaprağın üstüne) (1 brit,1 zincir, 1 brit), bir sonraki 7 ilmek içine brit, *’ dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 7: Tekli zincir boşluğu içine yeni bir renk ekleyin, aynı boşluk içine [2 zincir (ilk sık iğne ve 1 zincir olarak sayılır), 1 sık iğne], bir sonraki 9 ilmek içine sık iğne, * tekli zincir boşluğu içine (1 sık iğne, 1 zincir, 1 sık iğne), bir sonraki 9 ilmek içine sık iğne. *’ dan sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki tekli zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 8: Tekli zincir boşluğu içine yeni bir renk ekleyin, aynı boşluk içine [4 zincir (ilk brit ve 1 zincir olarak sayılır), 1 sık iğne], bir sonraki 11 ilmek içine brit, * tekli zincir boşluğu içine (1 brit, 1 zincir, 1 brit), bir sonraki 11 ilmek içine brit. *’ dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 9: Tekli zincir boşluğu içine yeni bir renk ekleyin, aynı boşluk içine [2 zincir (ilk sık iğne ve 1 zincir olarak sayılır), 1 sık iğne],  bir sonraki 13 ilmek içine sık iğne, * tekli zincir boşluğu içine (1 sık iğne, 1 zincir, 1 sık iğne), bir sonraki 13 ilmek içine sık iğne. *’ dan sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki tekli zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

Similar Posts