|

Amigurumi Oyuncak Tavşan Yapımı

Amigurumi, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kelimenin anlamına bakalım öncelikle, Japon kökenli bir kelime olup, tığ ile yapılan içi doldurulmuş oyuncak anlamına gelmektedir. El işi yapılanların çok iyi bildiği sık iğne tekniğiyle yapılan içi elyaf veya yün ile doldurulmuş şirin bebeklerdir.

Çocuk denildiğinde akla gelen şeylerden birisi de oyuncaklardır. Çocuklarımızı oyuncaklarından mahrum bırakmak onların hayal dünyalarını da ellerinden almak demektir. Hem hayal dünyalarının gelişmesi, hem el becerilerinin gelişmesi hem de mutlu zaman geçirmeleri için oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Bizim ebeveynler olarak dikkat etmemiz gereken en önemli unsur, bu oyuncakların çocuklarımızın sağlığı açısından zararlarını en aza indirmektir. Sonuç olarak bu oyuncaklar ticari birer üründür. Özellikle ülkemizde işin içine para girdiğinde insanların ne kadar acımasız olduğunu hepimiz biliyoruz. Plastik oyuncakların güvenilir markalardan tercih edilmesi çocuklarımızın sağlığı için oldukça önemlidir. Aksi takdirde kalitesiz ürünlerin çocuklarımızın üzerinde ne denli tehlikeli sonuçlar oluşturduğunu medyadan görmekteyiz. Ancak markalı kaliteli ürünlerin fiyatları zaman zaman bütçemizi aşmaktadır. Bu nedenle amigurumi bebekler mükemmel bir alternatif oluşturmaktadır. Çocuğunuzun gözünde manevi değeri para verip aldığınız oyuncaktan kat kat fazla olacaktır. Çünkü onu siz yapmışsınızdır.

Bu nedenlerden dolayı bizim de bir katkımız olması için sizinle bu yazıyı paylaşmak istedik. Açıklamalı olarak anlatılan videodan izleyebilirsiniz.

Mutlu Günler Dilerim..Similar Posts