Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik Seçimi

 

Gelinlik giymek hangi genç kızın hayali değil ki? Ancak bu hayalin gerçek olduğu zaman, yani gerçekten gelinliğinizi seçme zamanı gelip çattığı zaman, gelinlik seçiminizi yaparken biraz zorlanabilirsiniz. Ancak vücudunuza uygun bir gelinliğe, kendi hayallerinizide katarak, ve zamanınızın moda olan gelinlik modellerini de dikkate alarak, kuğu gibi bir gelin olabilirsiniz.

 

Nelere Dikkat edilmeli?

 

Öncelikli olarak seçeceğiniz gelinliğin, vücudunuzdaki fazlalıkları kapatan bir model olmasına, ayrıca kilonuza ve boyunuza uygun bir model olmasına dikkat edin. Hareket ederken sıkıntı yaratmaması için, seçeceğiniz gelinliğin ön kısmının, yerden az miktarda yüksekte olmasına dikkat edin.

Gelinliğinizin kumaş türü de oldukça önem taşır. Yaz aylarında daha çok ipek, tül, şifon tarzı hafif kumaşları, kış aylarında ise, daha çok saten, krep gibi ağır
kumaş çeşitlerini seçmeniz uygun olur.

 

Gelinlik seçiminin yapılmasında düğünün yapılacağı mekanda önem taşır. Kır düğünü yapıyorsanız, daha abartısız ve hareket etmenizi kısıtlamayacak modelleri, şık bir salon düğünü yapacaksanız ise, gösterişli ve kabarık modelleri seçmeniz gerekir.

 

Zayıf ve uzun boylu bir gelinseniz, her türlü gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Ancak kilolu bir yapıya sahipseniz, gelinliğe konacak bazı robodan parçalar ya da kol kısmına konan bazı uzantılarla dikkatin başka taraflara toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Kısa boylu bir gelinseniz, aksi iddia edilse bile kilo probleminiz yoksa V yakalı kabarık modelleri seçebilirsiniz.

 

İri göğüslere sahipseniz, straplez modeller sizin için uygun olmaz. Tercihinizi iki parçalı bir gelinlik modelinden yana kullanmanız doğru olur. Ayrıca toparlayıcı bir iç çamaşırı kullanmalısınız.

Similar Posts