Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Kahve telvesi doğal bir peeling yöntemi olup, cilde birden fazla yararı vardır. Mesela gözaltı morlukları, gergin ve pürüzlü bir cilt için kahve telvesi muhteşem bir maskedir. Bunun dışında aynı zamanda doğal bir toniktir.


Kahvenin içindeki kafein iltihap giderme özelliğine sahip olduğu için, cilt hastalıklarında da kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Kahve telvesi, kan dolaşımını hızlandırma özelliğine sahip olmasından dolayı cildi sakinleştirir ve cilde nefes aldırır.

Son dönemlerde sadece cilt bakımı için değil, aynı zamanda vücuda kese uygulanarak kullanılan kahve telvesi, güzellik ve vücut sağlığı için de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda kahve telvesi ile yapılan kese, selülit tedavisinde de etkili olmaktadır.

Kahve telvesinden yapılan maskeler birden fazla olup, hepsinin cilde kattığı yarar farklıdır. Mesela kahve telvesine ilave edilen 1 tatlı kaşığı bal cilde peeling etkisi yapıp, cildin nem oranını geri kazandırma ve canlandırma özelliğine sahiptir. Bunun dışında kahve telvesine ilave edilen bir çay kaşığı zeytinyağı ise, ölü deriyi atıp, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemektedir.


Telve Cilde Nefes Aldıracak

Kahve telvesiyle yapılan maskeler, doğal yöntemle yapıldığı için kişileri hem pahalı yöntemlerden uzaklaştırıp hem de cilt gençleştirici kremlere gerek kalmadan cilde nem ve canlılık katacaktır.

Çünkü kahve içerisindeki uyarıcı maddeler, cildin elastikiyetini koruyarak, cildin sıkılaşmasını, dış etkenlerden korunmasını ve temizlenmesini sağlayarak cilde rahat nefes aldırır.

Güzel Günler Dileğiyle

Similar Posts