|

Kahverengi Bayan Şal Modeli Nasıl Örülür ?

Herkesin kolaylıkla örebileceği örmesi çok kolay ve bir o kadar güzel bu şal modelini anlatımımız sayesinde kolaylıkla örebileceksiniz. Örgü seven bayanlar bu sefer ki paylaşımımız en çok sizleri sevindirecek çok şık bayan şal modeli yazımızda sizleri bekliyor. Emekce.com farkıyla hazırlanmış bu tasarımı umarım beğenirsiniz.

Malzemeler: Kahverengi ip 2 yumak, 5 nolu şiş, haroşo örgü tekniği

ŞAL YAPILIŞI:

  • 21 ilmek örülerek başlanır, haraşo örgü tekniği uygulanır.
  • fırfır için 18 ilmeği; şal boyunca 6 ilmek örelim, geri dönelim, 6 ilmek örüp başa gelelim, 12 ilmek örelim, geri dönelim, 12 ilmek örerek başa dönelim, 18 ilmek örelim, 1 dolama yapalım, 3 ilmek örerek sıra tamamlayalım.
  • Örgünün arka sırasında 22 ilmek haraşo örelim. 6 ilmek örelim, geri dönelim, 6 ilmek örerek başa dönelim…şeklinde örgüye devam edelim.
  • Dolama yaptığımız yerden her 18 ilmeğin sonunda aynı şekilde dolama yaparak şal ilmeklerini fırfır ilmekleriyle birlikte 124 ilmeğe ulaşmalıdır.
  • Şalın orta kısmında fırfır yaptığımız 18 ilmeğe dolama yapılmadan geri dönelim, 2 defa daha fırfır işlemini tekrarlayarak örgüye devam edelim.
  • Dolama yaptığımız yerlerden 2 ilmeği beraber alıp, 1 ilmek keserek ilmek sayısını 18+3 ilmeğe düşürüp, ilmekleri bir defada keserek bitirelim.

Gördüğünüz gibi örmesi gerçekten çok kolay ve bir o kadar da şık sizde anlatımlarımız sayesinde örgü örmenin keyfini tadacaksınız. Örgü bilmiyorum diye üzülmeyin bizi takip etmeye devam ederek birbirinden güzel örgü tariflerimiz sayesinde hepiniz birer örgü ustası olacaksınız Emekce.com olarak amacımız örgü severlere en iyi hizmeti sunmak olacaktır. Paylaşımlarımızın hepsinde hiç bir yerde bulamaycağınız anlatımlar sizleri beklemektedir.

Similar Posts