Amigurumi Bebek Kıyafetleri Yapımı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Bebeğimizi yaptık şimdi sıra birbirinden güzel kıyafelerini yapmaya geldi. Çocuğunuz kıyafetlerini giyip çıkartırken çok eğlenecek.

Pembe Büstiyer;

Büstiyer için zincir çekerek başlıyoruz, biz 30 zincir çekerek başladık. Siz çektiğiniz zinciri bebeğinizin gövdesini sarcak şekilde ölçebilirsiniz. Zincirin üzerine 11 sıra arttırıp eksiltmeden sık iğne örüyoruz. Yine kaç sıra yapacağınızı gövdesini ölçerek ayarlayabilirsiniz. Büstiyerimiz hazır isterseniz mini etek olarak da kullanabilirsiniz.

Beyaz Etek;

Eteğimiz için 35 zincir çekerek başlıyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde 4 ilmek tek örüp 5. ilmeğe çift sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde sıranın sonuna kadar varıyoruz. 3. sırada artırıp eksiltmeden brit yapıyoruz.  4. sırada 5 ilmeği tek örüp 6. ilmeğe brit yapıyoruz. 5. sırayı arttırmadan her ilmeğe tek brit örüyoruz. 6. sırada 6 ilmeği tek örüp 7. ilmeğe çift brit yapıyoruz ve bitiriyoruz. Eteğin iki ucunu birbirine dikiyoruz ve bebeğimize giydiriyoruz.

Pembe Yelek;

30 zincir çekerek başlıyoruz. Üzerine 35 brit örüyoruz. 2.sırada 3 ilmek tek brit yapıp 4. ilmeğe 2 brit yapıyoruz. 3. sırada hiç arttırmadan brit yapıyoruz. Ancak ilk 10 ilmeği ördükten sonra 5 tanesine örmeden 5 zincir çekerek geçiyoruz. Böylece kolun geçmesi için delik bırakmış olduk. ikini yaka için de 10  ilmek ayırıp aynı şekilde yapacağız. Bir üst sıraya geçtiğimizde 5 ilmek tek brit yapıp 6. ilmeğe çift brit yapıyoruz. Bundan sonra 6 sıra eksiltip arttırmadan brit yapıyoruz ve yeleğimizde hazır.

Şapka ve çantasını biz resimde gördüğünüz gibi ördük. Siz dilediğiniz şekilde örebilirsiniz. Sonraki yazılarımızda şapkanın büyük halinin yapımını da paylaşacağız.

 • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts

 • Amigurumi Cupcake Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com We share the latest free patterns with Amigurumi with […]

 • Bebek Odası Modelleri

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Anneler bebeklerini kucaklarına almadan önce heyecanlanmaya başlar. Dekorasyon seçimleri […]

 • Amigurumi Dog Snoopy Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Amigurumi dog snoopy share pattern free. Its a very […]

 • Amigurumi Female Unicorn Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Materials Clear andavailable even forbeginners.Yarn Yarn Art Jeans white, […]