|

Örgü Bebek Elbisesi Modeli

Bebeğiniz için çok şık ve örmesi bir o kadar kolay bu tasarıma bir bakın derim.

Malzemeler: 3.5 mm tığ, istediğiniz iki renk ip kullanabilirsiniz, Bitmiş ölçü: 44 cm göğüs çevresi, 34cm uzunluğu, beden 0,3 aylık

Taban Zinciri : İstediğiniz ipi kullanarak başlayabilirsiniz, 80 zincir. Halka oluşturmak için ilk zincir içine bir kapatma zinciri ile birleştirin. Birleşme noktası, arkanın ortasında kalacak.

HALKA 1: 1 zincir(ilk sık iğne olarak kabul edin), her zincir içine 1 sık iğne. Başlangıç 1 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin.(80 sık iğne)

HALKA 2: Halka 1 ile aynı şekilde çalışın. Bitirin.

HALKA 3: Diğer ipi ekleyin. Halka 1 ile aynı şekilde çalışın. Bitirin.

HALKA 4-5: Diğer ipi ekleyin. Halka 1 ile aynı şekilde çalışın.

HALKA 6: 3 zincir(ilk brit olarak kabul edin), sonraki 9 ilmek içine brit, 20 zincir(ilk kol oyuntusu), sonraki 20 ilmek atlayın sonraki 20 ilmek içine brit, 20 zincir(ikinci kol oyuntusu), sonraki 20 ilmek atlayın, sonraki 10 ilmek içine brit. Başlangıç 3 zincirin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin.

HALKA 7:  3 zincir(ilk brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine brit(her kol oyuntusu zincir içeriyor). Başlangıç 3 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin.

HALKA 8-10: 3 zincir(ilk brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine brit. Başlangıç 3 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin. Son halkadan sonra bitirin.

HALKA 11: Diğer ipi ekleyin, 3 zincir(ilk brit olarak kabul edin), aynı ilmek içine 1 brit, sonraki ilmek atlayın, *’dan sonraki  ilmek içine 2 brit, sonraki ilmek atlayın. *’dan sonra tekrar edin. Başlangıç 3 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin.

HALKA 12-29: Önceki halkadaki ilk 2 brit arasındaki boşluğun içine kapatma zinciri, 3 zincir(ilk brit olarak kabul edin), aynı boş içine 1 brit,*’dan  önceki halkadaki her 2 brit arasına 2 brit. *’dan itibaren sona kadar tekrar edin. Başlangıç 3 zincirinin içine bir kapatma zinciri ile birleştirin. Son halkadan sonra bitirin.

Bitirme: Halka 10’daki ilmeklerin arasından kurdeleyi geçirin.

 

Bebeğinize gönül rahatlığıyla giydirebilir onun bu el emeği örgü elbisesiyle fotoğraflarını çekip bizimle paylaşabilirsiniz..

Similar Posts