Boğazdan Katlamalı Çift Renk Patik

Malzemeler

1 adet A renkte ip

1 adet B renkte ip

2 adet 3.25 mm şiş

2 adet 3.75 mm şiş

Yapılışı

3.25 mm lik şişleri kullanarak A ipliği ile şişe 20 ilmek atın

1,3,5 ve 7. Sıralar: Düz örün.

2.Sıra: 1 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 8 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 2 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 8 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 1 düz örün.

4. Sıra: 1 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın , 10 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 2 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 10 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 1 düz örün.

6. Sıra: 1 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 12 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 2 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 12 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 1 düz örün.

8.Sıra: 1 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 14 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 2 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 14 düz örün, 1 görünmeyen gizli artırma yapın, 1 düz örün.

3.75 mm lik şişler ve B ipliği ile değiştirin. Bir düz örgü sırası ile başlayın, 4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün düz yüzü dönük olarak bitirin.

Sonraki Sıra: Şişteki ilmek ve aynı ilmeğin 4 sıra altındaki ilmekle birlikte örgünün arka yüzünden alarak düz örün, sona kadar tekrar edin.

Sonraki Sıra: 1 ters örün, 1 ters örün ilmeği çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak 1 ters daha örün, 8 kere ( 3 ters örün, 1 ters örün ilmeği çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak 1 ters daha örün) 2 ters örün.

Bir düz örgü sırası başlayarak 6 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Patiğin Üst Kısmının Şekillendirilmesi

Sonraki Sıra: 25 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, çevirin.

1.Sıra: Örgünün ters yüzünde. Sağ şişte 6 ilmek olana kadar ters örün, 2 ilmek birlikte ters örün,  çevirin.

2.Sıra: Sağ şişte 6 ilmek olana kadar düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, çevirin.  33 ilmek kalana kadar son 2 sırayı tekrar edin, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak sıranın sonuna kadar düz örün. Bir ters örgü sırası ile başlayın 5 sıra boyunca tüm ilmeklere düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

B ipliğini kesin ve A ipliğini ekleyin.

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak sıra boyunca eşit aralıklarla 3 ilmek eksilterek düz örün.

3.25 mm lik şişlerle değiştirin.

1.Sıra: 2 düz örün, 2 ters örün bu şekilde sona kadar devam edin.

2.Sıra: 2 ters örün, 2 düz örün bu şekilde sona kadar devam edin

Son 2 sıra lastiği oluşturuyor. sonraki 23 sıra boyunca  lastik çalışın sıra 1 ile bitirin. Lastik çalışarak kesin.

Son Hali

İğne arkası ile patiklerin birleşim noktaların uygun şekilde dikin.

Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle

 

Similar Posts