Bebek Odası Modelleri

Anneler bebeklerini kucaklarına almadan önce heyecanlanmaya başlar. Dekorasyon seçimleri de anneler için en zor aşamalardan birisidir.

Bebek Odası Modelleri

Bebek odası modelleri özellikle açık renkler kullanılarak üretilmektedir. Bebeklerin çıkmayacağı ya da kendine zarar veremeyeceği şekilde yatak kenarları güvenlikli şekilde yapılmaktadır.

Bazı bebek yataklarının kenarlarında annelere kolaylık olması için çekmeceler bulunmaktadır. Sadece bebeklik döneminde değil uzun süreli yatağı kullanmak isteyenler için koltuk olabilen yataklar kullanılmaktadır. Bebek büyükten sonra ön korumasının kaldırılması ile rahatlıkla koltuk olarak kullanılabilen modellerdir.

Bebek odasında her eşyasını düzenli koyabilmek isteyen anneler için bebek odası modellerine elbise dolabı eklenmektedir. Bebek odası takımında elbise dolabı istemeyen kişiler için sadece çekmeceli bir komodin eklenmektedir. Bebek odası modellerinde yataklara rahatlıkla çiğindirik de takılabilmektedir. Bebek odalarında yataklar bebeklerin rahatlık yatabileceği şekilde üretilmektedir. Bebek odalarının yatak kısımları annelerin bebekleri kolay bir şekilde yatırıp kolay bir şekilde yataktan alınabilmesi için üretilmektedir, hem anneler hem de bebekler göz önüne alınarak yapılmaktadır.

Beşik istemeyen anneler için sadece elbise dolabı ve komodinden oluşan şekilde yapılmaktadır. Sallanan beşikler de üretilmektedir. Bebek beşiklerinde en çok ön plana çıkan küçük ve biraz daha kibar beşik türleridir. Beşiklerde araba görüntülü ya da sepet şeklinde görünen değişik türde beşikler ön plana çıkmaktadır.

Korkuluğu çıkartılarak yatakla birleşebilen beşik türleri de oldukça ön plana çıkmaktadır. Beşikler bebeğinizin güvenliği ön planda tutularak üretilmektedir. Müzik çalan ve aynı zaman da bebeğinizi sallayan bu sayede bebeğinizin daha uzun uyumasını sağlayan bebek odaları da ön planda bulunmaktadır.

Bebek Odası Renkleri

Bebeklerin odaların koyu renklerin aksine daha açık renkler kullanılmaktadır. Çok fazla baskı tercih edilmemekte daha çok sadeliğe önem verilmektedir. Erkek bebekler için bebek beşiklerinin kenarlarında, elbise dolaplarında, çiğindirik de mavi renk kullanılmaktadır. Kız bebekler için de beşiklerin kenarlarında, elbise dolaplarının kenarlarında ya da çekmeceler de ve çiğindirik de pembe renk kullanılmaktadır. Bebek odası takımlarında daha çok bej rengi tercih edilmektedir. Bu sayede odalar daha sade görünmektedir.

    

Similar Posts