Boyunluk Nasıl Örülür

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Soğuk havaların gelmesiyle en çok boyunluk ve şapkalara ihtiyaç duymaya başladık. Bizde sizler için kendiniz dilediğiniz gibi örebileceğiniz modelleri anlatmaya başlayacağız. İlk olarak yeşil boyunlukla başlayalım, bir daha ki içerikte beresinin yapımını da paylaşacağız.  Nako’nun yeşil vizon ipini kullandık. Bu ip için orta kalınlıkta diyebilirim. Sizde bu kalınlıkta ve dilediğiniz renkte bir ip seçebilirsiniz. 4 numara şişle pirinç örgüsüyle örüyoruz. Bilmeyenler için pirinç örgüyü de anlatacağız.

40 ilmek atarak örgümüze başlıyoruz. 25-26 cm genişlikte olması gerekiyor, bu genişlik için siz ilmekleri artırabilir yada azaltabilirsiniz.

İlmekleri attıktan sonra ilk sırayı 1 ters 1 düz örüyoruz. 2. sıraya geçtiğimizde bir önceki sırada ters ördüğümüz ilmeyi bu sırada düz örüyoruz, düz ördüğümüzü ise ters örüyoruz. Bütün sıralarda aynı işlemi gerçekleştiriyoruz. Boyu 150 cm olduktan sonra kesiyoruz ve iki ucunu birbirine dikiyoruz.

Ve boyunluğumuz hazır, boynunuza iki kere dolayarak kullanabilirsiniz.


Kışın sizi sıcacık tutması dileğiyle..

 

  • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts