Burgulu Bayan Örgü Bluz Yapılışı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Emekce.com olarak sizler için paylaştığımız bluz modelleri serimize bir yenisini daha ekledik. Burgulu bluz modelimiz oldukça şık bir model olup yapması da bir o kadar kolaydır. Açıklamalı ve resimli anlatımımız ile zorlanmadan kolaylıkla örebilirsiniz. Kolay gelsin.

Malzemeler

250 gr istenilen renk ip

4 mm lik şişler

2.5 mm lik tığ

Yapılışı

Model 3 Parçadan Oluşuyor.

1 NUMARALI PARÇA YAPİLIŞI: 1. Parçaya 40 ilmek ile başlayın. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 2 ters, 4 düz, 3 ters, 20 düz, 3 ters, 4 düz, 2 ters, 1 kenar ilmeği şeklinde dizilerek diyagramı uygulayın.

Diyagramın 11.sırasında her iki taraftan 10’ar ilmek bekletilirken, ortada düz örülen 20 ilmeği 10+10 şeklinde ayırın, bu ilmekleri ayrı ayrı 10 sıra örün, diyagramda görüldüğü gibi burgu yaparak diyagrama devam edin.

Örgü boyu 136 cm de ilmekleri bir defada keserek bitirin.

2 NUMARALI PARÇA YAPILIŞI: 2.Parçaya 2 ilmek ile başlayın, düz örgü yapın. Her düz sırada, bir taraftan 28 defa 1 ’er ilmek artış yaparak 30 ilmek yapın.

Artırma işlemleri yapılırken aynı zamanda her iki taraftan 2’şer ilmek örgü boyunca ters örün.

İlmek artışı bittikten sonra 90 cm örün, ilmek artışı yapılan taraftan, her düz sırada 28 defa 1 ’er ilmek kesin, sonraki sırada kalan 2 ilmekle bitirin.

3 NUMARALI PARÇA YAPILIŞI: 3. Parçaya 10 ilmek ile başlayın, düz örgü yapın.

Her sırada bir taraftan 73 defa 1 ’er ilmek artış yaparak 83 ilmek yapın.

Örgü boyu 60 cm olduğunda yaka için ilmek artışı yapılmayan taraftan 45 ilmek 2 cm 1+1 lastik örün, sonraki sırada lastik örülen ilmekleri bir defada kesin.

Sonraki sırada kesilen 45 ilmek aynı taraftan bir defada artış yapılarak tekrar 83 ilmekle örgüye devam edin.

Yaka için bir taraftan bu işlemler yapılırken, aynı zamanda diğer tarafta 83 ilmeğe ulaşıldığında, artış yapılan ilmekler 2 cm 1+1 lastik örüldükten sonra, düz örgüyle devam edin.

32 cm artış yapılmadan örün, ilmek artışı yapılan taraftan her sırada 73 defa 1 ’er ilmek kesin.

Örgü boyu 124 cm de kalan 10 ilmekle bitirin.

HAZIRLANIŞI: Bütün parçalar beden şemasında gösterildiği şekilde birbirine dikildikten sonra, kol evinden şişe 60 ilmek çıkarın.

2 cm 1+1 lastik örün, ilmekler bir defada kesilerek bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örün.

Etek ucu; 1 sık iğne yapın, 3 zincir çekin, 2 ilmek atlayın, 1 sık iğne yapın, 3 zincir çekin… şeklinde oya yaparak toplayın.

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • Best All Amigurumi Turtle Crochet Patterns

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Hello, ladies. We are always with you with the […]

 • 2021 Top Best Amigurumi Bunny Free Crochet Patterns

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com I am really going to enjoy the beautiful amigurumi […]

 • Amigurumi Ant Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com In this article we will share the amigurumi ant […]

 • Amigurumi Candy Girl Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com amigurumi CANDY GIRL Pattern İnstagram: @bd_hook Sewing order  […]