|

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

 

Diş Beyazlatma

Dişler dış görünüşte çok önemli bir yer tutar ve güzellik için diş güzelliği de önemli bir yer tutar. Herkes dişlerinin parlak ve göz alıcı bir beyazlığa sahip olmasını ister fakat bilinenin aksine dişlerimizin asıl rengi beyaz değildir. Kullanılan beyazlatıcı malzemeler içindeki asit ile birlikte dişlerimizin üst tabakasını da aşındırarak diş minesine de zarar verebiliyor bu nedenle çok sık uygulanmaması gerekmektedir.


Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

En çok bilinen yöntemlerden birisi limon ve karbonat ikilisidir. Bir çay kaşığı karbonata limon sıkılarak diş fırçası yardımıyla uygulanır.

Karbonat tek başına uygulandığında da gözle görülür etkiler yaratabilmektedir.
Sofra tuzu da karbonat kadar renk açma işlemini gerçekleştirmese de hem dişlerinizin doğal rengine ulaşmasına yardım edecek, hem de ağzınızdaki bakterilerden kurtulmanızı sağlayacaktır.


Karbonat ve tuzun beyazlattığını artık biliyoruz, bunlara bir de elma sirkesi eklendiğinde diş lekelerini gidermek için çok etkili bir karışım elde ediyoruz. 3 maddeden 1 er çay kaşığı karıştırmanız yeterlidir. Beyazlatmak için kullanılan karbonatın yanına tarçın ve adaçayı da eklendiğinde ağızdaki bakterilerden kurtulmanızı sağlıyor.

Çilek de en bilinen doğal beyazlatıcılardan olmasıyla birlikte yüzeydeki zorlanma ve plak oluşumunu da yok eder fakat içerdiği asit oranı yüzünden haftada 2 defadan fazla uygulanmamalıdır. Ezerek püre haline getirdiğimiz çileği diş fırçasıyla uygulayabilirsiniz.
Muz kabuğu da aynı şekilde diş beyazlatmada kullanılır.

Sağlıklı Ve Güzel Gülümsemeler Dilerim

Similar Posts