| |

İngiliz Diyeti Nedir Ve Nasıl Uygulanır ?

İngiliz Diyeti Nedir ?

Son zamanlarda adını sıkça duyulan ‘İngiliz Diyeti’ aslında günlük yaşantımızda sıkça tercih ettiğimiz bir beslenme zincirinden oluşuyor. Yapmamız gereken tükettiğimiz besinleri doğru gününde ve doğru sıra ile yemeyi başarabilmek. İngiliz diyetinin büyüsü ise sadece bunda saklı.

Bu Diyette Besin Maddeleri Nelerdir?  

Yaz aylarına yaklaşıldığında hemen hemen her kilolu insan zayıflamak için daha doğrusu kısa sürede zayıflamak için birçok yolu tercih etmekte. Üstelik bunu yaparken de vücuduna yararı dokunmadığı gibi zararının da bir hayli yüksek olan diyet yöntemlerine yönelmekte. Diyetisyenlerin en yoğun mevsimleri ise ilkbahar olduğu da bir gerçek. Buradan anlaşılacağı üzere insanımız ne yazık ki kışın tüketiyor yaza yakın zamanlar da ise tükettiklerini yakmak geri kurtulmak istiyor. Bunu önlemenin en güzel ve gerçekçi yolu tabi ki düzenli ve kararında beslenme olduğunu hatırlatıp bu diyetin içeriğinde bizi neler bekliyor onlara değinelim. Öncelikle İngiliz diyetinin en temel maddesi proteindir. Protein ve sebze günleri olarak ardı sıra takip eden günlere göre beslenmeler zinciridir de diyebiliriz.

Nasıl Uygulanır?  

Düşmek istediğiniz kiloya gelinceye kadar 1 gün protein tüketimi 1 gün sebze tüketimi esas alınmalıdır. Her gün özellikle 8 bardak su içimine dikkat edilmeli eğer içilemiyorsa kendinizi bu konuda zorlamalısınız. Protein günlerinizde kahvaltıda beyaz yumurta, 1 dilim kepekli ekmek, öğle öğününde yağsız yoğurt ve 1 dilim kepekli ekmek, akşam yemeğinde de ekmeksiz tavuk veya kırmızı et. Daha çok haşlaması. Sebze günlerinde ise kahvaltı ve öğlen öğünü aynı akşam yemeğinde de istenilen her sebze. Bu diyette kesinlikle yağ çeşitleri, şeker, tuz, tatlı türü şeyler kullanılmayacaktır. Kahvaltılarda ise sadece 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı tüketilebilir.

Yapımı çok zor gelen İngiliz diyetine dukan diyeti de denmektedir.

Similar Posts