|

Doğal Yüz Peeling Tarifleri Nelerdir?

 Bitkisel Güzellik Tarifleri 

Günümüzde yüz güzelliğinde için ve cildimizi zararlı toksinlerden arındırma ve yenileme de doğal güzellik yöntemlerinden en çok başvurulanı bitkisel karışım yöntemidir. Eğer sizde evde kendiniz hazırlayabileceğiniz doğal karışımlarla hayalini kurduğunuz yüz güzelliğine kavuşmak istiyorsanız bazı yöntemler denemelisiniz.

Mucize Karışımlar

2 yemek kaşığı ezilmiş badem, iki çay kaşığı badem yağı ve gül suyunu karıştırarak üzerine süt ekleyin, ancak sütü yavaş yavaş eklemelisiniz karışım krem kıvamına geldiği anda süt eklemeyi bırakın, daha sonra 2-3 dakika boyunca yüzünüze hafifçe masaj yaparak karışımı uygulayın, sonrasında 1 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın, yüzünüzün yumuşacık ve tertemiz olduğunu göreceksiniz.

Yüz Yenilenmesi Nasıl Sağlanır 

Yüz yenilenmesi için Hintli kadınların sıkça kullandıkları yöntemlerden ilham alabilirsiniz, yarım litre suyun içine bir çay bardağı pirinç boşaltın, 1 saat bekledikten sonra bu su ile yüzünüzü sabah öğle akşam yıkayın, pirinçte bulunan magnezyum, bakır ve B vitamini yüzünüze doğal peelig etkisi yaratır. Bir diğer yöntem de susam yağını biraz ısıtarak ılık bir şekilde yüzünüze uygulayın, susam yağı yüzünüzü zararlı toksinlerden arındırarak yüzünüzde bulunan hücrelerde yenilenme  sağlayarak yüzünüzde canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Gül suyu ve badem yağını yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz, gül suyu yüzünüzü nemlendirici ve yumuşatıcı bir etki yaratırken, badem yağı da besleyici ve canlandırıcı etki bırakarak yüzünüzün pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Similar Posts