|

Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Güzellik denince akla gelen ilk maddelerden biridir saç güzelliği. Saç güzelliğindeki en önemli faktör de sağlıklı saçlardır. Saçlarınızın ışıltıyla parlamasını, yumuşacık ve gür olmasını istiyorsanız en faydalı ürünlerden biri olan badem yağını mutlaka denemelisiniz.

Çok Kuru Saçlar  

İçeriğindeki A, D, B1, B2 ve B6 vitaminleri sayesinde saçlara çok faydalıdır. Yağ asitleri sayesinde saçların ihtiyacı olan nemi ve gücü verir. Kuru saçların getirdiği bir özellik olarak elektriklenme sorunu yaşıyorsanız, birkaç damla badem yağını avucunuza damlatın ve saçınıza sürün, anında elektriklenmeyi alacaktır.

Kuru saç, parlamaz, kolay kırılır ve sağlıklı uzamaz. Düzenli olarak badem yağı kullanıldığında saçlarınızdaki parlaklık artacak ve sağlıkla uzamaya başlayacaktır. Kuru saçlar için, badem yağını tek başına olduğu gibi diğer yağlarla da karıştırıp kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamada güzel koku olmasını da istiyorsanız bu karışıma gül, lavanta gibi hoş kokan yağları da ekleyebilirsiniz. Yağı saçınızda 2 saat bekletin daha sonra rutin kullandığınız şampuan ve saç kreminizle yıkayın. Suyun ılık olmasına dikkat edin.

 Saç Dökülmesi  

Saç dökülmelerinin sebeplerinden biri de vücuttaki magnezyum eksikliğidir. Badem yağı zengin magnezyum içeriği sayesinde dökülmelerin önüne geçecektir. Seyrek olan saçlarınızın zamanla gürleştiğine şahit olacaksınız. Bir miktar badem yağını parmaklarınızla saç derisine masajla uygulayın. Uyarılan saç kökleri tekrar harekete geçecek ve belli bir süre sonra tekrar çıkmaya başlayacaktır. Bu uygulama aynı zamanda saç derinizi nemlendirdiği için kepek sorununuzu da ortadan kaldıracaktır. Badem yağı saç tellerinin güçlenmesini sağlayacağı için dökülmelere de engel olacaktır.

Similar Posts