|

Hızlı Yağ Yakıcı Egzersiz Çeşitleri

 

En Sağlıklı Spor Yürüyüş

Zayıflama için yapılan pek çok hareket çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında yürümek önemli bir yer tutar. Yürümek deyince aklımıza evin içinde yaptığımız veya pazarda dolaşırken yaptığımız yürüyüş aklımıza gelmesin. Yürüyüş deyince aklımıza ilk olarak tempolu yürüyüş gelmeli. Bilinmelidir ki terlemeden yapılan yürüyüş faydalı değildir. Bu nedenle biraz yürüme biraz koşma şeklinde yapılan yürüyüşler daha faydalı olur.

Sağlık Ve Bisiklet

Zayıflama için yapılan egzersizlerden yürüyüşten sonra gelen belki de en bilindik spor faaliyeti bisiklete binmektir. Aslında bisiklete binerek stres, sırt ağrısı, aşırı kilo ve yüksek tansiyon gibi pek çok rahatsızlıktan kurtulabiliriz.

Bisikleti her gün düzenli olarak kullanan bir insan 1 ayda yaklaşık 3 – 4 kilo verebilir. Bisikletle ilgili başka bir bilgi ise 600 kaloriyi sadece pedal çevirerek yaklaşık 1 saat içinde harcaya bilirsiniz. Bisiklet aynı zamanda mutluluk hormonu salgılanmasına da yardımcı olur. Bisiklet sürerek kondisyonunuzu ve dayanıklılığınızı da arttırabilirsiniz. Bisiklet ayrıca kalp ve damar sağlığı içinde çok faydalıdır.

Karın Kası Mı İstiyorsunuz?

Zayıflama için yapılan hareketleri içinde mekik hareketi karın kasları içinde oldukça etkilidir. Mekik hareketini yapabilmek için sırt üstü uzanıp ellerinizi başınızın arkasından kenetleyin. Daha sonra hafif bir şekilde kalkıp tekrar uzanın. Bu hareketi zamanla pekiştirdikten sonra tam olarak oturur pozisyona kalkabilirsiniz.

Her Taraf Çalışsın

Zayıflama için yapılan bir diğer hareket sırt kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olan superman hareketidir. Bu hareketi yerde yüzükoyun uzanırken hem ellerinizi hem de ayaklarınızı mümkün olduğunca yukarı kaldırarak yaparsınız.

Sağlıklı Günler Dilerim…

 

Similar Posts