35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Kadınlar için en önemli konudur güzellik. Güzelliğin olmazsa olmazı da sağlıklı bir cilttir. Yaşınız 35’e yaklaştıysa cildinize eskisinden daha fazla ilgi gösterme zamanı gelmiş demektir. Bu yaş cildinizin elastikiyetinin azalmaya başladığı, dış ve iç etkenlere karşı daha savunmasız hale geldiği yaştır.

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Cilt sağlığı için en önemli unsur nemdir. Nemini kaybeden cilt kurumaya, dolayısıyla sarkmaya ve çizgiler oluşmasına çok müsait hale gelir. Bu da hiç istenmeyen bir durumdur.

Bunun İçin Ne Yapılabilir?

Öncelikle bol su içmeyi ihmal etmeyin, zira sağlığımız için başlıca ihtiyacımızdır su. Düzenli uyku da sağlıklı cilt için vazgeçilmez bir unsur.

Cildin nem dengesini korumak için mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız. Çok hassas bir cildiniz varsa nemlendirici ürününüzü yüksek güneş koruma faktörlü olanlardan seçmelisiniz. Sabah ve akşam için kullanacağımız ürünler de farklı olmalıdır. Ayrıca her banyo sonrası mutlaka tüm vücudunuza nemlendirici sürmelisiniz.


Göz kenarları ilk kırışmaya başlayan bölgedir. Bu yüzden göz çevresi için özel ürün seçmeniz gerekiyor. Bunun için aktarlardan doğal ürünler kullanabileceğiniz gibi, dermotolojik olarak güveneceğiniz markalardan da uzman desteği ile cildinize uygun ürünleri temin edebilirsiniz.

Makyajdan Uzak Durun

Mümkün mertebe makyajdan uzak durmanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer ki yaşam şekliniz buna uygun değilse çok hafif bir şekilde makyajınızı yapın ama evinize döndüğünüzde ilk işiniz onu temizlemek ve cildinizi tekrar nemlendirmek olsun. Fondöten cilt gözeneklerini tıkadığından kapatıcı bazlı pudralar da işinizi görür.

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • 10 Kasım 1938 Gazete Manşetleri

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Mustafa Kemal Atatürk Ebedi Başkomutan, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ve […]

 • Kanserde Erken Teşhisin Önemi

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Türkiye’de kanser vakaları artmaktadır. Bu nedenle bu konuda bilinçli […]

 • Erkek Boyunluk Bere Ve Kadın Kapşonlu Atkı Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Emekce.com olarak iki yeni örgü modeli ile karşınızdayız. Bayanlar […]

 • Amigurumi Cute Cow Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com MK Goby Innocent Auto scheme Lydia Orlova (Instagram @lidiaorlova). […]