|

En Yeni Zayıflama Trendleri Nelerdir?

 

Son zamanlarda dünya genelinde spor, diyet gibi sağlıklı yaşam hareketleri insanlar arasında daha fazla konuşulmaya ve yapılmaya başlandı. Ünlülerin fit kalma sırlarını insanlar öğrenmek ve uygulamak ister hale geldi. Zayıflama trendleri ortaya çıkmaya ve hızla yayılmaya başladı. Bu trendlerden bazıları aşağıda verildiği gibidir.

 

Bölgesel Zayıflama

 

 

Günümüzde şişmanlık, genellikle bütün vücudun değil de belirli bölgelerin yağ oranlarında artış şeklinde görülüyor. İnsanlar yaptıkları genel diyet ve genel zayıflama yöntemleri ile istedikleri sonuca ulaşamıyor. Mezoterapi ise bölgesel zayıflama açısında etkili çözümler sunduğu için trendler arasındaki yerini alıyor.

 

Aralıklarla Oruç

 

Çeşitli dinlerde bulunan orucun sağlık açısından çeşitli faydaları olduğu ortaya konulmuştur. Fakat sağlık oruçları normal oruçtan zaman olarak farklılık gösterebiliyor. Genellikle akşam 19.00 ile öğlen 12:00 arasında tutuluyor.

Whole 30 Diyeti

 

2017’nin en popüler diyetleri arasındaydı. Bu diyete başlayan insanların 30 gün boyunca çok katı kurallara uyması gerekiyor. Çeşitli besinleri ve süre içerisinde tartılmayı yasaklayan bu diyet aynı zamanda yenmesi serbest olan yiyecekleri de belirliyor. Süre içerisinde küçük ödüllere izin verildiği de oluyor.

 

Ketojenik Diyet

 

Bu diyet bol miktarda yağ ve protein tüketimi üzerine kuruluyken karbonhidrata ise hemen hemen hiç yer verilmiyor. Karbonhidrat kaynağı besinlerin neredeyse tamamını yasaklıyor. Meyvenin ise çok az yenilmesine izin veriliyor. Fakat bu diyetin uzun vadede yapılmazı asidoza sebep olduğu için doktor kontrolünde yapılması gerekiyor.

 

Bitki Temelli Diyet

 

Eskiden beri kullanılan bir diyet sistemi olduğu halde son zamanlarda yeniden popülaritesini kazanmaya başladı. Çoğunlukla sebze, meyve, baklagil, lif tüketilmesi istenirken diğer besinlerin de yeteri miktarda alınmasını isteyen bir diyettir. Bu diyet sadece kilo vermeye değil aktif düşünme, metabolizma rahatsızlıklarının azalması, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmaya da yarıyor.

 

Similar Posts