Fiyonklu Bebek Patiği Yapılışı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Emekce.com farkı ile başka hiç biryerde bulamayacağınız bebek patiği modellerine bir yenisini daha ekledik. Fiyonklu bebek patiği modelimiz kız bebeklerinizin güzelliğine güzellik katacak bütün ilgi onun üzerinde olacak. Açıklamalı anlatım ile kolaylıkla örebilirsiniz.

Malzemeler

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

3.25 mm lik şişler

3.75 mm lik şişler

Uygun büyüklükte 2 adet düğme

Açıklama

Gizli artırma:Sonraki ilmekten önceki yatay ilmeği alarak ve onun arkasından düz örerek bir ilmek yapın.

Yapılışı

3.75 mm lik şişleri kullanarak, A ipliği ile şişe 28 ilmek atın.

3 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

1. Sıra ve takip eden her bir değişimli sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: Düz örün.

2.Sıra: 1 düz örün, gizli artırma yapın, 12 düz örün, gizli artırma yapın, 2 düz örün, gizli artırma yapın, 12 düz örün, gizli artırma yapın, 1 düz örün.

4.Sıra: 1 düz örün, gizli artırma yapın, 14 düz örün, gizli artırma yapın, 2 düz örün, gizli artırma yapın, 14 düz örün, gizli artırma yapın, 1 düz örün.

6.Sıra: 1 düz örün, gizli artırma yapın, 16 düz örün, gizli artırma yapın, 2 düz örün, gizli artırma yapın, 16 düz örün, gizli artırma yapın, 1 düz örün.

8.Sıra: 1 düz örün, gizli artırma yapın, 18 düz örün, gizli artırma yapın, 2 düz örün, gizli artırma yapın, 18 düz örün, gizli artırma yapın, 1 düz örün.

10.Sıra: 1 düz örün, gizli artırma yapın, 20 düz örün, gizli artırma yapın, 2 düz örün, gizli artırma yapın, 20 düz örün, gizli artırma yapın, 1 düz örün. Sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Bir düz örgü sırası ile başlayın 4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Ayağın üst tarafının şekillendirilmesi

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 19 düz örün, 2 kere ( 1 boş alın 1 düz örün boş alın ilmeği örülmüşün üstünden geçirin ), 2 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün ), 19 düz örün.

2.Sıra: Ters örün.

3.Sıra: 17 düz örün, 2 kere ( 1 boş alın 1 düz örün boş alın ilmeği örülmüşün üstünden geçirin ), 2 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün ), 17 düz örün.

4.Sıra: Ters örün.

5.Sıra: 13 düz örün, 3 kere ( 1 boş alın 1 düz örün boş alın ilmeği örülmüşün üstünden geçirin ), 2 düz örün, 3 kere ( 2 ilmek birden düz örün ), 13 düz örün.

6.Sıra: Ters örün.

Bantların Ayrılması

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: Sağ şişte 9 ilmek olana kadar düz örün, ters örerek 16 ilmekte kesin ( kesmeden sonra sağ şişte 1 ilmek ), sağ şişteki son ilmeği sağ şişe alın ve şişe 7 ilmek atın sonra sona kadar düz örün.

İlk taraf için yalnızca bu 16 ilmek ile çalışarak, aşağıdaki şekilde devam edin:

Sonraki Sıra:(Düğme İliği Sırası): Örgünün ters yüzü dönük olarak: Son 4 ilmeğe kadar düz örün, 2 ilmek birden düz örün, şişe iplik dolayın( düğme iliği yapmak için ), 2 düz örün.

Sonraki Sıra: Düz örün, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

Düz örerek örgünün ters yüzünde kesin.

Örgünün ters yüzü dönük olarak, 3.75 mm lik şişleri kullanarak, A ipliğini kalan 9 ilmeğe tekrar ekleyin ve şişe 7 ilmek atın, sona kadar düz örün.

2 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Kesin.

Fiyonk Yapımı 2 Adet

3.25 mm lik şişleri ve  B ipliğini kullanarak, şişe 17 ilmek atın. 7 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

Düz örerek örgünün ters yüzünde kesin.

Son Hali 

İğne ardı veya gizli örgü dikişi ile her bir patiğin sıra uçları ile taban kenarını birleştirin. bir parça B ipliğini fiyonk şekli oluşturmak için şeridin ortasına sıkıca sarın. Sonra fotoğrafta gösterildiği gibi patiğin ön tarafına dikin. Son olarak ta iliklerin karşına denk gelecek şekilde düğmeleri dikin.
maltepeozel.com
Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle…

 

 

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • Best Amigurumi Snake Free Pattern

   Click For Crochet Abbreviations List Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com This day I found […]

 • Aloe Vera Jeli Ve Faydaları

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Hemen hepimizin evinde, balkonunda yetiştirdiği ve belki de birçoğumuzun […]

 • Selanik Örgü Bebek Patik Modeli Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Bebek patiği örneği arayanlar için çok şık bir selanik […]

 • Amigurumi Cute Piggy Free Crochet Pattern

  Necessary materials Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com 1. Yarn – yellow, pink, red, black […]