Kişisel Gelişim Planlaması

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Kişilerin kendileri için belirledikleri hedeflere doğru ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri için beceri ve karakterlerine göre en doğru planlamayı yapmaları çok önemlidir.Yazımızda belirtmiş olduğumuz yolu izleyerek doğru bir planlama yapılması mümkündür.

İhtiyaç Belirleme. Öncelikleri Belirleme. Öğrenen (öğrenci/öğretmen) ihtiyacının karşılanması. İzleme ve. Değerlendirme. Hedef Belirleme. İzlenecek Yolun Belirlenmesi.

Kişisel gelişim, kişilerin ilgi ve becerilerine yönelik gözlemler yapılarak oluşturulan bir plan çeşididir. Bu plan sayesinde kişiler amaçlarını daha net bir şekilde görebilmektedir ve hedeflerine daha hızlı bir şekilde ilerleyebilmektedir.

İstenilen Hedef Belirlenmeli

En önemli bir aşama olan hedef belirleme aşaması, en temel ve sağlam bir planın oluşmasını sağlayan bir basamaktır. Bu basamakta ilerleyen zaman içerisinde ne kadar sürede nereye ulaşılmak istendiği belirlenmeli ve sonuna kadar bu hedef için mücadele edinilmelidir.

Eksiklerinizi Belirleyin

Şu anda bulunduğunuz konumu kısaca gözden geçirin. Hedefinize ulaşırken önünüze engel olacak kısımları hayatınızdan çıkarın ya da hedefinize ulaşırken eksikleriniz varsa onları en kısa süre içerisinde tamamlayın.

Kendinize Taktik Geliştirin

Kendinize bu süre içerisinde pratik yollar ya da yöntemler belirleyin. Mesela bu sürede ne gibi faaliyetlerden fayda sağlarsınız bunları gözlemleyin. Böyle bir durum sonucunda belirlediğiniz alana doğru kendinizi yöneltin ve o alanda gelişiminizi elde edin. Bu hedefinize ulaşmanızda sizi birkaç basamak yükseltecektir.

Bu basamaklar ile hedefe ulaşmak sizlerin daha hırslı bir kişi olmasını ve aynı zamanda motivasyonunuzun her daim daha yüksek olmasını sağlamaktadır. Bu durum sadece sizin için iyi gelmekle yetinmez, aynı zamanda sizlerin gerek sosyal çevrenizde gerekse iş hayatınızda daha yüksek zirvelere çıkmanıza da yardımcı olacaktır. Sizler bu plana ulaştıktan sonra kendinizi daha bilgili bir şekilde görmeye başlayacaksınız.
Başarılar…

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • Amigurumi Cochet Sammy The Seahorse Free Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com SKİLL LEVEL: ** SİZE: 8″ / 20 cm tali […]

 • Bananas İn Pajamas Amigurumi – Free pattern

  Hello there, don’t you worry I’m not getting ahead of myself making toys from ABC shows for the baby already. […]

 • 2019 Erkek Mont Modelleri

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com 2019 yılına damga vuracak mont modelleri, erkek mont modelleri […]

 • Amigurumi Baby Pluto Free Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Amigurumi Baby Pluto Patrón Libre Patrón: Baby Pluto Terminología: […]