|

Mavi Atkı Nasıl Örülür

Güzel bir atkı modeli yine Emekce.com farkıyla sizde bu anlatım sayesinde kolaylıkla örebilirsiniz.

Malzemeler: 3.5 mm tığ ile, mavi iplik ve püskülü için beyaz iplik

Nasıl örülür ?

Taban Sırası:  Mavi ipliği kullanarak ,38 zincir çalışın

SIRA 1: Tığdaki 2’nci zincir içine sık iğne, sona kadar her zincir içine sık iğne. Çevirin.(37 sık iğne)

SIRA 2: 1 zincir(ilmek olarak saymayın) * 2 zincir, 2 ilmek atlayın, sonraki ilmek içine sık iğne. *’dan itibaren sona kadar tekrar edin. Çevirin.

SIRA 3: 3 zincir (ilk brit olarak kabul edin), aynı ilmek içine 1 brit, * önceki sıradaki 2 zincir boşluk atlayın, önceki sıradaki sık iğne içine 3 brit. *’dan itibaren 6 kere daha tekrar edin. Önceki sıradaki sonraki sık iğne içine bir patlamış mısır ilmeği çalışın, * önceki sıradaki sonraki sık iğne içine 3 brit. *’dan itibaren iki kere daha tekrar edin, sonraki 2 zincir boş atlayın, son ilmek içine 2 brit. Çevirin.

SIRA 4: 1 zincir (ilmek olarak saymayın), aynı ilmek içine sık iğne, * 2 zincir, önceki sıradaki 3 brit’ in orta ilmek içine 1 sık iğne (ve patlamış mısır ilmeğine geldiğinizde, patlamış mısır ilmeği olarak içine devam). *’ dan itibaren sona kadar tekrar edin. Çevirin.

SIRA 5: 3 zincir (ilk brit olarak kabul edin), aynı ilmek içine brit, * önceki sıradaki 2 zincir boşluğu atlayın, önceki sıradaki sık iğne içine 3 brit. *’dan itibaren 2 kere daha tekrar edin. Önceki sıradaki sonraki sık iğne içine bir patlamış mısır ilmeği çalışın, * önceki sıradaki sonraki sık iğne içine 3 brit. *’dan sonraki 2 zincir boşluğu atlayın, son ilmek içine 2 brit. Çevirin.

SIRA 6: 1 zincir (ilmek olarak saymayın), aynı ilmek içine sık iğne, * 2 zincir, önceki sıradaki 3 brit’ in orta ilmeği içine sık iğne (ve patlamış mısır ilmeğine geldiğinizde, patlamış mısır ilmeği içine devam). *’ dan itibaren sona kadar tekrar edin. Çevirin.

SIRA 7: 3 zincir (ilk brit olarak kabul edin), aynı ilmek içine brit, * önceki sıradaki 2 zincir boşluğu atlayın. Önceki sıradaki sonraki sık iğne içine bir patlamış mısır ilmeği çalışın, önceki sıradaki sonraki 2 zincir boşluğu atlayın, önceki sıradaki sonraki sık iğne içine 3 brit, sonraki 2 zincir boşluğu atlayın, son ilmek içine 2 brit. Çevirin.

SIRA 8: 1 zincir (ilmek olarak saymayın), aynı ilmeğin içine sık iğne, * 2 zincir, önceki sıradaki 3 brit’ in orta ilmeğin içine sık iğne (ve patlamış mısır ilmeğine geldiğinizde, patlamış mısır ilmeği içine devam). *’ dan itibaren sona kadar tekrar edin. Çevirin.

SIRA 9: 3 zincir (ilk brit olarak kabul edin), aynı ilmek içine brit, * önceki sıradaki 2 zincir boşluğu atlayın, önceki sıradaki sık iğne içine 3 brit. Önceki sıradaki sonraki sık iğne içine bir patlamış mısır ilmeği çalışın, * önceki sıradaki sonraki 2 zincir boşluğu atlayın, önceki sıradaki sonraki sık iğne içine 3 brit. *’ dan itibaren 8 kere daha tekrar edin, sonraki 2 zincir boşluğu atlayın, son ilmek içine 2 brit. Çevirin.

SIRA 10-137: Sıra 2-9 ile şema oluşturuldu. Sona kadar bu sıraları tekrar edin. Çevirin.

SIRA 138-139: 1 zincir (ilmek olarak saymayın), sona kadar her ilmek içine sık iğne. Son sıradan sonra bitirin.

Bitirme: Her bir uç boyunca, beyaz ipliği kullanarak her ilmek içine bir püskül ekleyin.

Güle güle kullanın.

 

Similar Posts