Örgü Erkek Çocuk Fermuarlı Yelek Modeli Yapılışı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Örgü Erkek Çocuk Fermuarli Yelek Modeli ve yapılışı:

Örgü modelleri paylaşımlarımıza çok güzel bir çocuk yelek modeli tarifi ile devam ediyoruz;

Son derece detaylı örgü anlatım sayesinde kolaylıkla örebileceğiniz örgü erkek çocuk yelek modeli yapılışı sizleri bekliyor.

5-6 Yaş erkek çocukları için fermuarlı örgü yelek modelimizi örmek için 4 numara misina şiş ve Himalaya antipiling 2.5 yumak ip yeterli. Arka ve önleri birlikte ördüğüm için misina şiş yazdım ama ayrı ayrıda örebilirsiniz.

Örgü Anlatımı:
Örgü fermuarlı erkek yelek için şişe 204 ilmek alarak başladım. 102 ilmek arka 51 ilmek de önler için. 7-8 sıra lastik ördükten sonra ilmekleri şöyle sıraladım.

3 ilmek düz 2 ilmek ters 6 ilmek düz (bükme) 10 ilmek ters 4 ilmek düz (baklava örneği için ) 10 ilmek ters 6 ilmek düz (bükme) 2 ters 23 ilmek düz (kol altı – ön ve arka) 2 ters 6 düz (bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 6 düz (arka ortadaki bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 23 ilmek düz 2 ters 6 düz (bükme) 10 ters 4 düz 10 ters 6 düz 2 ters 3 düz. İlmeklerimizi bu şekilde sıraladıktan sonra arka sırayı da düzü düz tersi ters örüp ön yüze geliyoruz.
Ajur kısmında baklava örneğinin yapılışı: bilmeyenler için 4 ilmeği 2 ilmek sağa 2 ilmek sola 8 kez ilmek içe 8 kez de dışa kaydırarak örüyoruz. Bükmeyi ördüğümüz gibi sağa ve sola doğru ön ilmekleri başka bir şişe alıp önce kaydırmamız gereken 1 ilmeği örüp şişe aldığımız ilmekleri daha sonra örüyoruz.

30 cm ördükten sonra kol oyuntusu için ilmekleri 4+2+1 olarak keserek önleri ve arkayı ayrı ayrı örüyoruz. 13-14 cm örüp önde kol için kestiğimiz ilmeklerden sonra 44 ilmek kalmıştı şimdi yaka oyuntusu için ilmekleri 6+2+2++2+2+2 +2 olarak kesip tüm ilmekleri kapatıyoruz. Diğer tarafta aynı şekilde örülecek. Arka da yaka oyuntusu yapmıyoruz. Omuzları diktikten sonra yaka için 82 ilmek çıkarıp lastik örüyoruz . Kol lastiği içinde 80 ilmek çıkarıp lastik örüyoruz.

Bu güzel fermuarlı modeli isterseniz düğmelide yapabilirsiniz. Keyifli örgüler dilerim.

 • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts

 • Amigurumi Giraffe Crochet English Free Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com In this article we will share the amigurumi giraffe […]

 • Bayan Atkı Bere Ve Eldiven Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Merhaba yine güzel bir örgü modeli ile sizlerle birlikteyiz. […]

 • Amigurumi Candy Girl Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com amigurumi CANDY GIRL Pattern İnstagram: @bd_hook Sewing order  […]

 • Amigurumi Cute Cat Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com You will need: Cotton thread: white, pink and black […]