Robadan Başlama Bebek Hırka Modeli Yapılışı

Robadan başlama bebek hırkası modeli:

Bu çok şık tasarımlı ve bir o kadar güzel hırka modeli  nasıl örülür sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Robadan başlama bebek hırkası modeli örmek isteyenler için yapılışı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Robadan Başlama Bebek hırka modeli Yapılışı:

Hırka modelini örmeye 92 ilmek ile başlayacağız. 2 sıra haroşa sırasından sonra ilmekleri ayırıyoruz 8 ilmek ön bant haroşa 4 düz 1 ters 4 düz 1 dola (ilmeğin altındaki ilmekden ilmek çıkararak gizlik ilmekte örebilirsiniz.) 2 düz 1 dola.
Kollar için 1 haroşa 4 düz 1 ters 4 düz 1haroşa (diğer kolda aynı) 1 dola 2 düz 1 dola 26 ilmek arka için haroşa 1 dola 2 düz 1 dola diğer kolu ör ve ön batta aynı şekilde sırala.

Robadan başlama hırka kol altına kadar ayırma yerlerinden arttırmalar yapılarak örülür. Öreceğiniz bebek veya çocuğun yaşına göre arttırma sayısı 18 ve artı olarak siz ayarlayabilirsiniz. Kolları ayırdıktan sonra öndeki bükmelerin yanlarından 1 ters 4 düz olarak ilmekleri ayırarak bel kısmına 15 cm kadar bükme yapıyoruz sonrasında örgüye resimdeki gibi devam ediyoruz. Örgü hırkaya istediğiniz aralıkta düğme iliği açmayı da unutmuyoruz.

Hırkanın etek kısmı son örgü sırasında 10 ar ilmek 12 sıra haroşa örülüp ilmekler kapatılır iplik kırılmadan katlanıp yandaki 10 ilmekte aynı şekilde sıra sonuna kadar örülür. Yaka kısmından da ilmek çıkararak etek kısmı gibi aynen örülür.

Similar Posts