Tığ İşi Yıldız Motifi Yapılışı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Tığ işi yıldız motifi nasıl örülür sorusuna makalemizde Emekce.com farkıyla cevap vereceğiz herkesin kolayca örebileceği el emeği örgülerin tüm detaylarıyla anlatımını makalelerimizle sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Malzemeler: 3.5 mm tığ, dilediğinizde renkte iplikler kullanabilirsiniz.

Nasıl Örülür ?

Başlangıç halkası: istediğiniz ip ile başlayın 4 zincir çekin, ilk zincirin içine bir kapama zinciri yaparak halka oluşturun.

HALKA 1: içine, 3 zincir (ilk brit olarak sayılır), 1 brit, 1 zincir, * 2 brit, 1 zincir, *’ dan itibaren 7 kez tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 2: İpinizi değiştirin ve ipliği tekli zincir içerisindeki boşluğa bağlayın, 3 zincir(ilk brit olarak sayılır), aynı boşluk içine 1 brit, 2 zincir. * bir sonraki boşluk içine 2 brit, 2 zincir. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 3: İpinizi değiştirin ve ipliği 2’li zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),1 brit,3 zincir, 2 brit], * bir sonraki zincir boşluk içine 2 brit, 3 zincir, 2 brit. 1 zincir, *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 4: İpinizi değiştirin ve ipliği 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),2 brit,3 zincir, 3 brit],1 zincir, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (3 brit, 3 zincir, 3 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 5: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),3 brit,3 zincir, 4 brit],1 zincir, 1 zincir boşluğu atla, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (4 brit, 3 zincir, 4 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 6: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),4 brit,3 zincir, 5 brit],1 zincir, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (5 brit, 3 zincir, 5 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 7: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine 9 brit, bir sonraki zincir boşluğu içine 1 sık iğne,* bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine 10 brit, 1 zincir, bir sonraki boşluk içine 1 sık iğne. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

  • I am amigurumi designer and lover.

Random Posts