Tığ İşi Yıldız Motifi Yapılışı

Tığ işi yıldız motifi nasıl örülür sorusuna makalemizde Emekce.com farkıyla cevap vereceğiz herkesin kolayca örebileceği el emeği örgülerin tüm detaylarıyla anlatımını makalelerimizle sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Malzemeler: 3.5 mm tığ, dilediğinizde renkte iplikler kullanabilirsiniz.

Nasıl Örülür ?

Başlangıç halkası: istediğiniz ip ile başlayın 4 zincir çekin, ilk zincirin içine bir kapama zinciri yaparak halka oluşturun.

HALKA 1: içine, 3 zincir (ilk brit olarak sayılır), 1 brit, 1 zincir, * 2 brit, 1 zincir, *’ dan itibaren 7 kez tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 2: İpinizi değiştirin ve ipliği tekli zincir içerisindeki boşluğa bağlayın, 3 zincir(ilk brit olarak sayılır), aynı boşluk içine 1 brit, 2 zincir. * bir sonraki boşluk içine 2 brit, 2 zincir. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 3: İpinizi değiştirin ve ipliği 2’li zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),1 brit,3 zincir, 2 brit], * bir sonraki zincir boşluk içine 2 brit, 3 zincir, 2 brit. 1 zincir, *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 4: İpinizi değiştirin ve ipliği 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),2 brit,3 zincir, 3 brit],1 zincir, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (3 brit, 3 zincir, 3 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 5: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),3 brit,3 zincir, 4 brit],1 zincir, 1 zincir boşluğu atla, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (4 brit, 3 zincir, 4 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 6: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine [3 zincir(ilk brit olarak sayılır),4 brit,3 zincir, 5 brit],1 zincir, * bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine (5 brit, 3 zincir, 5 brit), 1 zincir, bir sonraki zincir boşluğunu atla. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

HALKA 7: İpinizi değiştirin ve ipliği ilk 3’lü zincir içerisindeki boşluğa bağlayın. Aynı boşluk içine 9 brit, bir sonraki zincir boşluğu içine 1 sık iğne,* bir sonraki 3′ lü zincir boşluk içine 10 brit, 1 zincir, bir sonraki boşluk içine 1 sık iğne. *’dan itibaren sonuna kadar tekrar. Başlangıçtaki 3′ lü zincire bir kapama zinciri yaparak birleştirin. Bitirin.

Similar Posts