Gökkuşağı Desenli Bebek Patiği Yapılışı

Emekce.com olarak bebek patiği modellerimize bir yenisini daha ekledik. Gökkuşağı desenli bebek patiği modelimiz uygun renklerle örülerek hem kız bebekleriniz, hemde erkek bebeklerinizin kullanımına uygun olacaktır. Şimdi açıklamalı anlatımımız ile patiğimizin nasıl yapıldığını yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

Malzemeler

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

3.25 mm lik şişler

3.75 mm lik şişler

Yapılışı

3.25 mm lik şişleri kullanarak, A ipliği ile şişe 34 ilmek atın.

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 2 düz örün, # 2 ters örün 2 düz örün #’ den itibaren sona kadar tekrar edin.

2.Sıra: 2 ters örün, # 2 düz örün 2 ters örün, #’ den itibaren sona kadar tekrar edin.

Bu iki sıra lastiği oluşturuyor.

Sonraki 15 sıra boyunca lastiğe devam edin, son sıra boyunca eşit olarak 3 ilmek eksiltin ve sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

Bir düz örgü sırası ile başlayarak 4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Ayağın Üst Kısmının Şekillendirilmesi

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 21 düz örün, çevirin.

2.Sıra: Sağ şişte 11 ilmek olana kadar ters örün ve çevirin. Yalnızca bu 11 ilmekle çalışarak aşağıdaki şekilde devam edin.

1. ve 2.Sıra: B ipliğini kullanarak bir düz örgü sırası ile başlayın düz örgü çalışın.

3. ve 4. Sıra: C ipliğini kullanarak, bir düz örgü sırası ile başlayın ve düz örgü çalışın.

5. ve 6. Sıra: D ipliğini kullanarak, bir düz örgü sırası ile başlayın ve düz örgü çalışın.

7. ve 8. Sıra: E ipliğini kullanarak, bir düz örgü sırası ile başlayın ve düz örgü çalışın.

1. Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: A ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, sonraki 3 ilmeği 3 örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

2.Sıra: A ipliğini kullanarak ters örün.

3.Sıra: B ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, sonraki 3 ilmeği düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

4.Sıra: B ipliğini kullanarak ters örün, iplikleri kesin.

Örgünün ön yüzü dönük olarak, 3.75 mm lik şişleri kullanarak, A ipliğini ilk 10 ilmeğin iç kenarından tekrar ekleyin ve ilmek boyunca düz örün. Ayağın üstünün sağ kenarından eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın, parmak ucundaki 7 ilmeği düz örün, ayağın üstünün sol kenarından eşit aralıklarla eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın ve kalan 10 ilmek boyunca düz örün. 5 sıra haraşo örün, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Tabanın Şekillendirilmesi

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin,14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 5 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

2.Sıra ve takip eden her bir değişimli sıra: Düz örün.

3.Sıra: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin,13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 3 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

5.Sıra: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin,12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

7.Sıra: 1 düz örün, 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 1 boş alın, 2 ilmek birden düz örün, boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

8. Sıra: Düz örün, düz yüzden kesin.

Son Hali

İğne ardı veya gizli örgü dikişi kullanarak her bir patiğin sıra uçları ile taban kenarlarını birleştirin ve bileğin üst kısmından kenarlarını katlayın.

Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle…

Similar Posts