Bayan Patiği Yapılışı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Merhabalar, bugünde çok şık bir patikle sizinleyiz. Zincir çekebiliyorsanız, sık iğne ve brit nedir biliyorsanız sizin için çok kolay bir patik örneği. 2,5 mm tığ ve 2 renk iple örüyoruz. Hazırsanız başlayalım.

15 zincir çekerek başlıyoruz. 2 zincir atlayıp 12 zincirin her iki tarafına da 12 brit yapıyoruz. Başını ve sonunu birleştiriyoruz. Bir üst sıraya çift brit yaparak başlıyoruz 12 ilmek tek brit yaptıktan sonra yine çift brit yapıp sıranın sonuna kadar tek brit örüyoruz. Bu şekilde patiğin ucunu oluşturmaya başladık. Yaptığımız çift britlerin üzerini çift örerek 2 sıra daha brit örüyoruz.

Diğer renk ipimizi takıyoruz, önceki ipimizi kopartmıyoruz ve ilmeğimizde duruyor. İkinci renk ipimizle yeni bir ilmek oluşturuyoruz. 3 adet zincir çekiyoruz aynı yere tekrar batıyoruz. Hiç zincir çekmeden bir brit atlayıp, bir sonraki brite batıp brit örüyoruz, zincir çekip aynı yere 1 brit daha yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz.

Bir sonraki sırada diğer ipimizi kullanıyoruz, önceki sırada zincir çektiğimiz yerleri 1 brit  1 zincir 1 brit şeklinde örüyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde ikinci renk ipimize geçiyoruz. Bu şekilde 11 sıra örüyoruz.

 

Orta bir örnek bırakıp birbirine eklemeden 12 sıra daha örüyoruz. Arkasını dikerek veya resimde gördüğünüz gibi kapatabilirsiniz hangisi kolayınıza gelirse. Patiğin ağız kısmını zincir çekerek dolaşıyoruz. Dilerseniz kenarına bir çiçek örüp dikebilirsiniz. Bizim yaptığımız patik 38-39 numara ayak için ideal boyuttur. Siz ayağınızı ölçerek arttırabilir veya eksiltebilirsiniz.

Güzel günlerde giymeniz, ayağınızı sıcacık tutması dileğiyle 🙂

 

  • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts