Vücut Şekline Göre Abiye Seçimi

Doğru Abiye Seçimi

Özel günlerin vazgeçilmez kıyafet tercihi abiye elbiseler oluşturur. Moda olan birçok abiye tarzı vardır. Ancak vücuda göre doğru abiyeyi seçmek oldukça önemlidir.

Hangi Vücut Tipine Hangi Abiye

Armut Vücut Tipleri Bedenlerinin üst kısmı alt kısımlarına nazaran daha dar olan vücutlar bu guruba girer. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar, büyük kalçalarının aşırı dikkati çekmemesi için straplez ya da V dekolteli gibi yüzü ve göğüs kısmını ortaya çıkaran elbiseler tercih etmelidir.

Ters Üçgen Vücut Tipleri Büyük göğüslü, geniş omuzlu olup kalça kısmı küçük olan vücutlara denir. Bu vücuda sahip kadınlar ise, dekolteli tercihler yapmamalı, askılı ya da kap kollu elbiseleri seçmelidir.
Kabarık ve kiloş etekli elbiseler kalçanın omuzlarla eşit oranda gözükmesini sağlar.

Kum Saati Vücut Tipleri Bu vücut tiplerinde omuz ve basen eşit orana sahiptir ve bel oyuntusu vardır. En güzel en uyumlu orantıya sahip vücut tipidir. Bu vücuda sahip kadınlar bel oyuntusunu ortaya çıkaran elbiseler, kalem elbiseler, balık model elbiseler ve vücudu tamamen saran elbise çeşidi gibi abiye elbiseleri büyük bir rahatlıkla giyebilirler.

Dikdörtgen Vücut Tipleri Kıvrımları olmayan, atletik ve erkeksi vücut tiplerine denir. Bu vücut tipine sahip kadınlar vücudu kıvrımlı hale getirmek için, daha hacimli elbiseler kullanmalıdır. Fırfırlı, degaje, bebek yakalar, göğüs kısmını daha hacimli gösterir. Pile etek tarzı ise kalçayı daha kıvrımlı bir şekilde görünmesine yardımcı olur.

Similar Posts