Yapraklı Örgü Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

En güncel örgüye dair paylaşımlarımızda sırada kız bebekler için örebileceğiniz çok şık tasarımlı bir bebek yelek modeli var, bu güzel yapraklı bebek yeleği modeli örmesi son derece kolay olan bebek yelek modelini detaylı örgü anlatımı sayesinde hiç zorlanmadan kolaylıkla örebileceksiniz.

Yapraklı bebek yeleği modeli örgü anlatımı:

66 ilmekle başlıyoruz 2 sıra haroşa ördükten sonra ilmeklerimizi ayırmaya başlıyoruz. 12 ilmek ön bant için haroşa ör. Öndeki ilk yaprak için 1 dola 1 ör 1 dola 6 ilmek haroşa arada. Koldaki yaprak için 1 dola 1 ör 1 dola 6 haroşa arkadaki ilk yaprak için 1 dola 1 ör 1 dola 2. yaprak için 1 dola 1ör 1 dola 6 haroşa diğer koldaki yaprak için 1 dola 1 ör 1 dola 6 haroşa öndeki diğer yaprak için 1 dola 1 ör 1 dola ve 12 ilmek haroşa ör. Yapraklı bebek yeleği için ilmeklerimizi bu şekilde sıralıyoruz. Arka sırada haroşaları haroşa yaprakları önden düz olacak şekilde yani düz örüyoruz. Bebek yeleğini örerken her düz sırada yapraklar için 1 ilmeklerin hemen yanlarından 1 er dolayarak yaprağımız 11 ilmek oluncaya kadar arttırıyoruz. Bu sırada aralarda ördüğümüz haroşaları aynı sayıda örüyoruz ama yaprağın uç kısmın yaparken hemen yanlarından ilmekleri kapatmadan 1 ilmek dolamayı unutmayın. Yapraklar 11 ilmek olduğunda bu seferde yaprağı yanlardan 2 ilmeği birlikte kapatarak yaprağın uç kısmını oluşturuyoruz ve yaprağı daraltırken ilmekleri kesmeden yanlardan 1 er dolamayı unutmayın. En son kalan 3 ilmeği de birlikte örüp yeniden düz sırada yaprağı oluşturmaya devam ediyoruz. Öreceğiniz bebeğin yaşına göre kollarda 2 yaprak yaptıktan sonra da resimdeki bebek yeleğinde olduğu gibi ilk yaprak bittikten sonra 5-6 sıra haroşa yaparak kol ilmeklerini kapatabilirsiniz.

Yapraklı bebek yeleğine kol altından yaprakları aynı şekilde oluşturarak örmeye devam ediyoruz. Son yapraktan sonra 10-12 sıra haroşa yapıp ilmekleri kapatıyoruz. Dikişsiz robadan başlamalı yapraklı bebek yeleğimiz bitti. Unutmadan yakadan 2 haroşadan ilk düğme deliği ve 12-13 haroşa arayla 2 veya 3 düğme deliği açmayı unutmuyoruz.

Similar Posts