Yarı Transparan Bayan Örgü Bluz Yapılışı

Emekce.com farkı bayan bluz serimize yeni bir model daha ekledik. Oldukça şık olan modelimizi hem günlük hemde özel günlerinizde kullanabilirsiniz. Kolaylıkla örebilmeniz için açıklamalı resimli ve diagramlı anlatımı sizlerle paylaştık. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayınız. Kolay gelsin.

Malzemeler

İstenilen renk 1 yumak 150gr ip

6.5 mm şişler

BLUZ YAPILIŞI: Örgüye koldan 32 ilmek ile başlayın, 3 cm haraşo örün, ilmekler; 7 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 2 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 2 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 2 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 2 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 7 düz şeklinde dizin.

Arka sıralarda ilmekleri geldiği gibi örün, dolama yapılan ilmekleri düz örün.

Kol boyu 17 cm olduğunda bedenler için her iki taraftan 55’er ilmek artış yaparak 142 ilmeğe ulaşın.

Her iki taraftan 5’er ilmek örgü boyunca haraşo örün.

Örgü boyu 30 cm örerek yaka için ilmekler 71+71 şeklinde ayırarak örgüye 2 parça halinde devam edin.

Her iki parçayı 17’şer cm ördükten sonra, tekrar bütün ilmekleri aynı şiş üzerine alın, örgüye simetrik olarak devam edin.

Örgü boyu 71 cm olunca dolama yapılan ilmekleri şişten boşa bırakın, aynı sırada aynı yerlerde 1 ’er ilmek artış yaparak 3 cm haraşo örün, ilmekleri bir defada keserek bitirin.

Şişten bırakılan ilmekleri örgü başlangıcından dolama yapılan sıraya kadar sökün böylelikle transparan bir görüntü elde edersiniz.

Güle Güle Kullanmanız Dileğiyle…

Similar Posts