Bayan Boyunluk Yapımı

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Boyunluğumuz için orta kalınlıkta ip ve 2,5 mm tığ kullanıyoruz. 49 adet zincir çekerek başlıyoruz. Zincirin üzerine 2 sıra brit örüyoruz. 3.sırada her britten bir ilmek çıkarıp oklavaya veya kalın bir şişe bu ilmekleri takıyoruz. Sırayı bu şekilde tamamlıyoruz. Bir üst sıraya geçip uzatığımız 5, 6, 7 ve 8. ilmeği ilk dört ilmeğin içinden geçiriyoruz. Geçirdiğimiz ilmekleri sık iğne örüyoruz. Sırayı bu şekilde bir sonraki dördü ilk dördünden içinden geçirerek örüyoruz. Böylece 6 adet çapraz elde etmiş olduk.

Son kalan 1 ilmeği tek örerek bir üst sıraya geçiyoruz. 2 sıra brit yapıp aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Yaklaşık 150 cm ördükten sonra iki ucunu birbirine dikiyoruz.

Böylece boyunluğumuz tamamlanmış oldu. İki kere dolayıp kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin 🙂

  • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts