Patlamış Mısır Örgüsü İle Bebek Patiği Yapılışı

Emekce.com farkı ile yine şirin mi şirin bir bebek patiği örneği ile karşınızdayız. Bu patiğimizde modelinden dolayı daha çok kız bebekleriniz için kullanılabilir. Detaylı anlatımımız ve sizin el becerileriniz birleştiğinde bebeğiniz için güzel bir ürün ortaya çıkacağına eminiz.

Malzemeler

İstenilen renkte 1 yumak ip

3.25 mm lik şişler

3.75 mm lik şişler

Açıklama

Patlamış Mısır Örgüsü Denildiğinde: Sonraki ilmeği önden, arkadan ve tekrar önden düz örün, çevirin, 3 ters örün, çevirin, 3 düz örün, çevirin, 3 ters örün, çevirin, 1 boş alın, 2 ilmek birden düz örün, boş alınan ilmeği örülmüş ilmeğin üstünden geçirin.

Yapılışı

3.25 mm lik şişleri kullanarak şişe 31 ilmek atın.

1. ve 2. Sıra: Haraşo çalışın.

3.Sıra: Düz örün.

4.Sıra ve takip eden her değişimli sıra: Ters örün.

5.Sıra: 3 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, # 3 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, #’ den itibaren son 3 ilmek kalana kadar tekrar edin, 3 düz örün.

7.Sıra:  1 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, # 3 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, #’ den itibaren son 1 ilmek kalana kadar tekrar edin, 1 düz örün.

9.Sıra: 5. sıra ile aynı şekilde çalışın.

10. Sıra: Ters örün.

11. ve 12. Sıra: Haraşo çalışın.

3.25 mm lik şişleri kullanarak

1.Sıra:Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, # 1 ters örün, 1 düz örün, #’ den itibaren sona kadar tekrar edin.

2.Sıra: 1 ters örün, # 1 düz örün, 1 ters örün, #’ den itibaren sona kadar tekrar edin.

Bu iki sıra lastiği oluşturuyor.

Sonraki 11 sıra boyunca lastiğe devam edin, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

3.75 mm lik şişler ile değiştirin.

Bir düz örgü sırası başlayın,4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Ayağın üst kısmının şekillendirilmesi

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak, 21 düz örün, çevirin.

2. Sıra: Sağ şişte 11 ilmek olana kadar ters örün ve çevirin. Yalnızca bu 11 ilmekte çalışarak aşağıdaki  şekilde devam edin;

Bir düz örgü sırası ile başlayarak, 2 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

1.Sıra: 5 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, 5 düz örün.

2.Sıra ve takip eden her bir değişimli sıra: Ters örün.

3.Sıra: 3 düz örün,  patlamış mısır örgüsü yapın, 3 düz örün, patlamış mısır örgüsü yapın, 3 düz örün.

5.Sıra: 1. sıra ile aynı şekilde çalışın.

6.Sıra: Ters örün.

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, son 3 ilmek kalana kadar düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

Sonraki Sıra: Ters örün.

Son iki sırayı bir kez daha tekrar edin. İpliği kesin.

Örgünün ön yüzü dönük olarak, 3.75 mm lik şişleri kullanarak ilk 10 ilmeğin iç kenarından ipliği tekrar ekleyin ve ilmek boyunca düz örün. Ayağın üstünün sağ kenarından eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın, parmak ucundaki 7 ilmeği düz örün, ayağın üstünün sol kenarından eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın ve kalan 10 ilmeği düz örün.

5 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Tabanın Şekillendirilmesi

1.Sıra: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 5 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

2. 4. ve 6. Sıra: Düz örün.

3.Sıra: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 3 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

5.Sıra: 1 düz örün,1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

7.Sıra: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 1 boş alın, boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

8.Sıra: Düz örün. Kesin.

Son Hali

İğne ardı veya gizli örgü dikişi ile her bir patiğin sıra uçlarını ve taban kenarlarını birleştirin. Bileğin üst tarafından kenarını katlayın.

Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle…

Similar Posts