Pirinç Örgüsü Bebek Patiği Yapılışı

Emekce.com farkı ile bebek patikleri serimizden yeni bir model ile karşınızdayız. Hem kız hem de erkek bebekleriniz için uygun olan modelimizi açıklamalı ve resimli anlatım ile kolaylıkla örebilirsiniz.,

Malzemeler

renk 1 yumak ip

renk 1 yumak ip

3.75 mm lik şişler

6 adet dekoratik düğme

Yapılışı

3.75 mm lik şişleri kullanarak A ipliği ile şişe 31 ilmek atın.

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, # 1 ters örün, 1 düz örün #’ den itibaren sona kadar devam edin.

1.sıra pirinç ilmeğini oluşturuyor.

Sonraki 17 sıra boyunca 1. sırayı tekrar ederek pirinç örgüsüne devam edin, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

B ipliği ile değiştirin.

Bir düz örgü sırası ile başlayarak, 4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Ayağın üst kısmının şekillendirimesi

1.Sıra: örgünün ön yüzü dönük olarak: 21 düz örün. Çevirin.

2.Sıra: Sağ şişte 11 ilmek olana kadar ters örün ve çevirin. Yalnızca bu 11 ilmek ile çalışarak, aşağıdaki şekilde devam edin:

Bir düz örgü sırası ile başlayarak, 8 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, son 3 ilmek kalana kadar düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

Sonraki Sıra: Ters örün.

Son iki sırayı bir kez daha tekrar edin.

İpliği kesin.

Örgünün ön yüzü dönük olarak, 3.75 mm lik şişleri kullanarak B ipliğini ilk 10 ilmeğin iç kenarından tekrar ekleyin ve ilmek boyunca düz örün. Ayağın üstünün sağ kenarından eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın, parmak ucundaki 7 ilmeği düz örün, ayağın üstünün sol kenarından eşit aralıklarla düz örerek 8 ilmek toplayın ve kalan 10 ilmek boyunca düz örün.

Sonraki Sıra: Örgünün ters yüzü dönük olarak: B ipliğini kullanarak düz örün.

A ipliğini kullanarak 2 sıra boyunca haraşo ilmek çalışın.

B ipliğini kullanarak 2 sıra boyunca haraşo ilmek çalışın.

Tabanın Şekillendirilmesi

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: A ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 5 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 14 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

2.Sıra: A ipliğini kullanarak düz örün.

3. Sıra: B ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 3 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 13 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

4.Sıra: B ipliğini kullanarak, düz örün.

5.Sıra: A ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 12 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

6.Sıra: A ipliğini kullanarak , düz örün.

7.Sıra: B ipliğini kullanarak, 1 düz örün, 1 boş alın 1 düz örün boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 1 boş alın, 2 ilmek birden düz örün, boş alınan ilmeği örülmüşün üstünden geçirin, 11 düz örün, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün.

8.Sıra: B ipliğini kullanarak, düz örün.

B ipliğini kullanarak, düz yüzden kesin.

Son Hali

İğne ardı veya gizli örgü dikişi ile her bir patiğin sıra uçları ile taban kenarını birleştirin. Bilekten kenarını kıvırın.

Fotoğrafta gösterildiği şekilde her bir patiğe 3 düğme dikin.

Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle…

Similar Posts