Yeşil boyunluğun yapımını daha önce anlatmıştık şimdide takımı tamamlayıp beremizi anlatmaya başlayalım. Aynı renk ve orta kalınlıkta ipimizle 4 numara şişimize 40 ilmek atıyoruz.

10 ilmeği normal haroşa ördükten sonra sağda bulunan yani boş şişimize bir defa ipi dolayıp bir ilmek daha örüyoruz. Bu şekilde bir dolayıp bir örerek sıranın sonuna kadar varıyoruz. İkinci sıraya geçtiğimizde doladığımız ipleri serbest bırakıp ilmekleri örmeye devam ediyoruz.

Son 10 ilmeğe geldiğimizde dolamadan örüyoruz. 50 sıra ördükten sonra ilmekleri kesiyoruz. Tabi siz kafanızın etrafına dolayarak sıraları artırabilir yada azaltabilirsiniz. İlmekleri kestikten sonra resimde gördüğünüz gibi iki ucunu birbirine dikiyoruz.

İpimizden uzunca bir parça kesip ikiye katlayarak kıvırıyoruz. Uç tarafından 5-6 ilmek bırakarak aralardan kıvırdığımız ipi geçiriyoruz. Büzüştürüp iki ucunu birbirine bağlıyoruz.

Beremiz hazır, soğuk havada sizi sıcacık tutması dileğiyle 🙂

Written by

Sevcan Arslan

1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.