Çeyiz Alışverişinde Neler Alınmalıdır?

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

 

Çiftler yuva kurup hayatlarını birleştirmeden önce kuracakları yuvanın güzel temiz ve özenli olmasını ister. Eğer aileyle birlikte değil de ayrı bir yuva kurulacaksa çeyiz alışverişinin çok detaylı yapılması gereklidir. A dan z ye bir eve lazım olan eşya ve gereçlerin önce listesi hazırlanmalıdır. Hazırlanacak liste insanların geçim düzeylerine bağlıdır. Üst standartlarda yaşayan bir çift evi için daha detaylı bir alışveriş yaparken orta düzey de bir aile yaşamlarını sürdürebilecekleri kadar eşya almayı uygun görürler.

 

Çeyizde Olmazsa Olmazlar.

 

Bir çeyizde olmazsa olmazlar, koltuk takımı ve beyaz eşyalardır. Kullanıma uygun, rahat ve işlevsel koltuk takımlarının yanında ihtiyaçlarınızı görecek bir buzdolabı, fırın, ocak ve çamaşır makinası olmazsa olmazdır. Neyse ki artık çeşidin bol olduğu ve evlenecek çiftlere paket desteği sunan birçok mağaza mevcuttur. Bu mağazalar tek tek alımlarda çok fazla külfeti olan eşyaları paket olarak aldığınızda büyük indirimler sunmaktadır.

Gelin Alışverişi

 

Çeyizin olmazsa olmaz diğer bir unsurda gelin alışverişidir. Bornozundan yatak örtüsüne, geceliğinden ayakkabılarına kadar çok detaylı bir alışveriş gerektiren bu ihtiyaç yine külfeti ağır bir masraf içermektedir. Ancak birçok mağaza sadece bu gibi ihtiyaçları gidermek için kurulmuş her çeşit bütçeye hitap etmektedir.

 

Evini yenileyenler ya da hayatlarını birleştirip yeni bir ev kuranlar çeyiz alışverişi için önemli bir bütçeyi de dekorasyon için harcamaktadırlar. Dekorasyon bir evin tamamlayıcı aksesuarıdır.

 • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts

 • 2019 Bayan Kaban Modelleri

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Havaların soğumasıyla beraber moda tutkunu bayanların en büyük düşüncesi […]

 • Crochet Turtle / Tortoise Amigurumi Tutorial & Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com

 • Mavi Atkı Nasıl Örülür

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Güzel bir atkı modeli yine Emekce.com farkıyla sizde bu anlatım sayesinde […]

 • Amigurumi Hunter Elf Girl Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Welcome to our website where you can find the […]