Çeyiz Alışverişinde Neler Alınmalıdır?

 

Çiftler yuva kurup hayatlarını birleştirmeden önce kuracakları yuvanın güzel temiz ve özenli olmasını ister. Eğer aileyle birlikte değil de ayrı bir yuva kurulacaksa çeyiz alışverişinin çok detaylı yapılması gereklidir. A dan z ye bir eve lazım olan eşya ve gereçlerin önce listesi hazırlanmalıdır. Hazırlanacak liste insanların geçim düzeylerine bağlıdır. Üst standartlarda yaşayan bir çift evi için daha detaylı bir alışveriş yaparken orta düzey de bir aile yaşamlarını sürdürebilecekleri kadar eşya almayı uygun görürler.

 

Çeyizde Olmazsa Olmazlar.

 

Bir çeyizde olmazsa olmazlar, koltuk takımı ve beyaz eşyalardır. Kullanıma uygun, rahat ve işlevsel koltuk takımlarının yanında ihtiyaçlarınızı görecek bir buzdolabı, fırın, ocak ve çamaşır makinası olmazsa olmazdır. Neyse ki artık çeşidin bol olduğu ve evlenecek çiftlere paket desteği sunan birçok mağaza mevcuttur. Bu mağazalar tek tek alımlarda çok fazla külfeti olan eşyaları paket olarak aldığınızda büyük indirimler sunmaktadır.

Gelin Alışverişi

 

Çeyizin olmazsa olmaz diğer bir unsurda gelin alışverişidir. Bornozundan yatak örtüsüne, geceliğinden ayakkabılarına kadar çok detaylı bir alışveriş gerektiren bu ihtiyaç yine külfeti ağır bir masraf içermektedir. Ancak birçok mağaza sadece bu gibi ihtiyaçları gidermek için kurulmuş her çeşit bütçeye hitap etmektedir.

 

Evini yenileyenler ya da hayatlarını birleştirip yeni bir ev kuranlar çeyiz alışverişi için önemli bir bütçeyi de dekorasyon için harcamaktadırlar. Dekorasyon bir evin tamamlayıcı aksesuarıdır.

Similar Posts