Eğitim İle İlgili İnternet Siteleri

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

 

Dünya insanları olarak bir internet çağının tam da ortasında yer almaktayız. Öyle ki, elimizde ki telefonlar, bilgisayarlar, tabletler vb. teknolojik unsurlar bu düşünceyi kanıtlar niteliktedir. Teknoloji ile birlikte hayatımıza giriş yapan bu evrensel ağ, içinde yaşadığımız dünyayı küçük bir ev ya da kasabaya dönüştürebilme yetkinliğine sahiptir.

 

Günümüzde oldukça etkin bir şekilde kullanım alanına sahip olan bu devasa ağ sisteminin eğitim sistemine monte edilmeye çalışıldığı da ortadadır. Ülkemizde de Fatih projesi kapsamında dağıtılan milyonlarca tablet, eğitimin teknolojik ve internet ortamına aktarılması ile ilgilidir. Ancak söz konusu amaç doğrultusunda dağıtımı yapılan tabletler ile öğretmenlerin kullanmış olduğu akıllı tahtalar arasındaki senkronize sorunu sebebiyle istenilen verim elde edilememiş, dağıtılan milyonlarca tablet öğrencilerin ellerinde birer oyuncak haline gelmiştir.

Öyle ki, bu yöndeki çalışmaların ne kadar başarılı olduğu veya olabilecek olduğu halen tartışmalı bir konudur. Şuan ki verilerimize göre interneti tam anlamıyla eğitime monte edemediğimizi söyleyebiliriz.


 

Ancak internet ortamında halen yapılan eğitim faaliyetlerinden de bahsetmemek haksızlık olacaktır: Bunlar:

 

Uzaktan eğitim modeli kapsamında üniversiteler, eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirebilmektedir.

 

Birçok özel kuruluş bünyesindeki öğretmenler ile KPSS, YKS, TYT gibi sınavlara yönelik kurslar düzenlemektedir.

 

Youtube üzerinde tamamen gönüllü olarak bir araya gelmiş hocaların ücretsiz ders videoları bulunmaktadır.

 

Bu makalemizde eğitimi internet ortamına aktarmaya çalışan ve kısmen de bu yolda başarılı olmuş internet sitelerini bir araya getirmeye çalıştık.

Eğitim İle İlgili Siteler

Eba: MEB tarafından eğitimciler ve öğrenciler için kurulmuş, derslere ait içeriklerin bulunabilecek olduğu, adeta büyük bir yardımcı kaynak havuzudur.

 

 Eğitim Trend: Öğretmenler için öğretim yöntem ve teknikleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğitim Trend sitesi de öğretmenlere bu konu da yardımcı olacak kılavuz niteliğinde bir sitedir.

Yenilikçi Eğitim: Adından da anlaşılacağı üzerine eğitime yönelik yenilikleri, teknolojileri ve materyalleri kullanıcılarıyla paylaşan özgün bir sitedir.

 

Remzi Hoca Kullanıcılarını İngilizce YDS sınavına hazırlayan oldukça başarılı ve bu anlamda en meşhur sitedir. Remzi hoca sitesi üzerinden öğrencileriyle birebir derslik ortamında ilgilenmekte ve onları bu sınava en etkili biçimde hazırlamaktadır. Ancak bu site ücretlidir.

 

Tek Uzem: Bu site de kullanıcılarını KPSS, ÖABT gibi sınavlara hazırlayan birebir etkileşimli içeriklerin ve ders anlatımlarının bulunduğu ücretli bir sitedir.

 

KR Akademi: Aynı şekilde kullanıcılarını KPSS, ÖABT gibi sınavlara hazırlayan ücretli bir sitedir.

 

 Pegem Akademi: Diğerlerinden farklı olarak içerdiği video ders paketleriyle kullanıcılarını KPSS, ÖABT gibi sınavlara hazırlayan ücretli bir sitedir.

 

 Benim Hocam TV: Benim Hocam Yayıncılığın ücretsiz olarak hazırlamış olduğu bir kanaldır. Adayları KPSS, ÖABT gibi sınavlara hazırlamaya yöneliktir.

 

Yargı TV: Yargı Yayıncılığın ücretsiz olarak hazırlamış olduğu bir kanaldır. Adayları KPSS, ÖABT gibi sınavlara hazırlamaya yöneliktir.

 

 • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts

 • Amigurumi Crochet Teddy Bear Cute Free English Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com We continue to share wonderful amigurumi crochet patterns. Amigurumi […]

 • Ballı Lokma Tatlısı Tarifi

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Yine harika bir tatlı tarifi Emekce farkıyla karşınızda: Malzemeler: 30 adet […]

 • Doll Nisa Amigurumi Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com We are here with Nisa baby, one of the […]

 • Amigurumi Little Red Riding Hood Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com We continue to bring together the most beautiful amigurumi […]