Hangi Hayvan Nasıl Pişirilmelidir?

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

 

Hayvansal gıdalar protein ve yararlı yağlar açısından bizler için çok gerekli. Tavuk, balık, hindi, koyun, kuzu ve inek eti çoğu sofranın vazgeçilmezi.

 

Omega 3 Deposu Balık

 

Balığın faydaları saymakla bitmiyor. İçeriğinde Omega 3, A, D, E, B2, B12, B3 ve kalsiyum, selenyum, folik asit ve fosfor barındırıyor. Beyin fonksiyonlarını geliştirdiğinden özellikle gelişim çağındaki çocukların haftada 2-3 kez tüketmesi gerekiyor. Hamsi gibi küçük balıklar tavada mısır unu ile kızartıldığında oldukça lezzetli oluyor. Levrek, kalkan ve alabalık gibi büyük balıklar ızgarada ya da fırında yapılıyor.

 

En Çabuk Pişen Gıda

 

Tavuk uygun fiyatı, çabuk pişmesi ve farklı şekillerde hazırlanabilmesi nedeni ile çok tercih ediliyor. Haşlama, ızgara, kızartma gibi birçok yöntemle hızlı bir şekilde pişirilebiliyor. Ama organik olanlar çiftlik tavuklarından daha geç piştiği için düdüklü tercih edilmelidir.

 

Hindi Tavuk Alternatifi Olabilir

 

Günümüzde tavuk çiftliklerde hormonla yetiştiriliyor. Bu da bazı kişileri tavuk yerine ona yakın bir lezzet hindiye yöneltiyor. Hindi eti tavuğa göre daha yağsız ve uzun sürede pişiyor. Haşlama yerine yağda kızartma ya da sebzelerle sotelemek daha lezzetli olmasını sağlıyor.


Koyun Eti Yağlı ve Lezzetli

 

Kendine has kokusundan dolayı çoğu kişi koyun etini pek sevmiyor. Ama etinin yağlı ve yumuşak oluşu daha lezzetli ve yararlı olmasını sağlıyor. Kokusunu sevmeyenler haşlama suyuna biberiye, sarımsak ve defneyaprağı atabilir. Yoğun kokulu ot ve sebzeler etin kokusunu baskılayacaktır. Yağlı olduğundan ızgarası da yapılabilir.

 

Dana ve İnek

 

En çok tercih edilen hayvan etleri dana ve inek. Kıyma olarak çektirip köfte yapılabilir. İri kemikli olanlarını haşlamak en doğru seçim olacaktır. Bu etleri ızgarada tereyağı ile pişirmek, kuşbaşı olarak sebze yemeklerinde kullanmak da lezzetli sonuçlar verecektir.

 

 • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts

 • Amigurumi Unicorn At Yapılışı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Amigurumi oyuncaklardan daha öncede Unicorn yapılışını paylaşmıştık. Şimdide farkli […]

 • Kolay Bebek Yeleği Yapımı

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Birbirinden güzel bebek yelek modellerini sizler için bir araya […]

 • Amigurumi Tahir Doll Free Crochet Pattern

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com We continue to provide you with the latest recipes […]

 • Best Amigurumi Crochet Elephant Patterns

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Hello ladies, as always we continue to bring together […]