|

En İyi Kameralı Sohbet Uygulaması

En İyi Kameralı Sohbet Uygulaması

Globalleşen yani diğer bir deyimle küreselleşen dünya, teknolojik gelişmelere bağlı olarak beraberinde küçülmeyi ve dört duvar arasına çekilmeyi getiriyor. Bir taraftan gelişen teknoloji hayatı ve yaşamı kolaylaştırırken bir taraftan da insanları sosyallikten uzaklaştırıyor. Ancak gelişen teknolojiye bağlı olarak yeni sosyallik mekanizmalarının da ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Nitekim gelişen teknolojiye ayak uyduran insanlar bir arayış içerisine girmişler ve netice de düşünen bir varlık olarak insanoğlu teknolojiyi bir sosyallik aracı olarak kullanmaya başlamıştır.

Çevremize baktığımızda çoğu insanın bilgisayar başında vakit geçiren bireylerden hal yakındıkları; onların sosyallikten uzak münzevi bir hayat yaşadıkları söylemleriyle karşı karşıya kalmışızdır. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan sohbet uygulamaları durumun sanıldığının aksine bir gelişme içerisinde olduğunu göstermektedir. Gelişen teknolojiye bağlı olarak sanal ortamların çoğu kişinin dışarıda bulamayacak olduğu kadar sosyalleşme imkânı sağladığını belirtmekte de fayda vardır.

Sanal Sosyalizm Akımı

En İyi Kameralı Sohbet Sitesi

You Now

You Now ile internet üzerinden canlı yayın yapabilir; diğer kişilerin canlı yayınlarını izleyebilir ve beğendiğiniz yayınlara maddi katkı da bulunabilirsiniz. Tabi şunu da belirtelim ki, yaptığınız canlı yayınların kalitesine göre siz de maddi kazanç sağlayarak hem eğlenebilir hem de eğlenirken kendinize ek bir gelir kapısı açabilirsiniz.

Site 2011 yılında yayın hayatına başlamış olup oldukça kaliteli bir sitedir. İlk günlerinde blogTV olarak yayın hayatına başlamış olan site, daha sonraları bir değişim ve dönüşüm içerisinde bugünkü halini almıştır. Site CEO’su, Adi Sideman’dır.

Siteye ilk girdiğinizde sizi bir karşılama ekranı karşılamaktadır. Dilerseniz buradan Facebook, Twitter ve Google hesaplarınız üzerinden kayıt yapabilirsiniz. Google hesabınızla kayıt yapmak sonrasında sizin için daha kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple bir Google hesabı edinerek daha sonra site üzerinde üyeliğinizi aktifleştirebilirsiniz.

Site içerisine giriş yaptığınızda sizden kameranızı ve mikrofonunuzu aktifleştirmek üzere bir izin isteyecektir. Bu izni vermeniz halinde canlı yayın yapabilirsiniz. Nitekim bunu tarayıcınızın ayarlar kısmından daha sonra kendiniz de manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu hususta kamera ve mikrofon ayarlarınızı kendinizin manuel olarak gerçekleştirmesi sizin yararınıza olacaktır. Sonuçta internetin dünyaya açılan bir kapı, kameranızın da bu kapının penceresi olduğunu aklınızdan çıkarmayıp daha dikkatli olmanızda fayda vardır.

Site içerisinde farklı sohbet kanalları kategorize edilmiş durumdadır. O an ki ruh haline bağlı olarak istediğiniz kategoriye erişim sağlayabilir; yeni insanların eğlenceli hallerine ortaklık edebilir; kendinizi hiç olmadığı kadar iyi hissedebilirsiniz. Böylelikle farklı hayatlar ve farklı maceralara yelken açabilirsiniz. Kim bilir, belki de hayatınızın kadını ve erkeği orda bir yerde sizi bekliyordur.

Canlı yayın esnasında bir de sohbet bölümü vardır ki, bu kısımdan videosunu izlediğiniz kişiye mesaj yazarak canlı yayın esnasında iletişim kurabilirsiniz. Site son zamanlarda hızlı bir gelişim aşamasına girmiş ve akıllı telefonlarda kullanılmak üzere bir de uygulama yayınlamıştır.

Elbette buraya kadar anlattıklarımız ve ifade etmeye çalıştıklarımız dışında her yerde olduğu gibi kötü ve sapık niyetli kişilerin de bu ortamlarda bulunabilecek olduğunu aklımızın bir köşesinden çıkarmamakta fayda vardır.

Similar Posts