|

Erkek Ve Dişi Kuşlu Uzun Lif Modeli

 

Erkek ve dişi kuş desenli lif modelimizin deseni çok hoşunuza gidecek aynı zamanda boyutundan da çok memnun kalacaksınız. Çünkü kare veya diğer boyutlara göre çok daha kullanışlı olduğunu göreceksiniz.
Lifimizi örmeye taban rengini seçerek başlıyoruz. Birkaç adet zincir çektikten sonra 15 adet fıstık yapıyoruz. Bir üst sıraya geçiyoruz ve yıldız yaparak devam sislikent.com ediyoruz. 3 sıra yıldız yaptıktan sonra 4. sırada 5 adet yıldız yaptıktan sonra 5 adet fıstık yapıyoruz daha sonra yıldız yapmaya devam ediyoruz. Bir sonraki sıraya geçtiğimizde yaptığımız fıstıkların üzerine de yıldız yapıyoruz. Böylece resimde gördüğünüz gibi lifimizin tutma kısmını oluşturmuş oluyoruz.

Lifinizin uzunluğunu kendiniz belirleyebilirsiniz ancak biz 44-45 sırayı yeterli gördük. Belirlediğiniz uzunluk içerisine ortalayarak dilediğiniz modeli yerleştirebilirsiniz. Kuş modeli için 10 sıra ördükten sonra 11. sırada modeli şablona uyarak kurmaya başladık. Modelimiz bittikten sonra 6 sıra daha ördük ve 7. sırada tutma kısmını daha önce anlattığımız gibi yaptık. 2 sıra daha yıldız yaptıktan sonra lifimiz bitmiş oldu ve kenarlarını gittik.


Kuşların gözleri ve kanatları için evinizdeki artık ipleri kullanabilirsiniz. Kendi çeyizinize, evinizde kullanmak veya bir başkasına hediye etmek için çok hoş bir model. Mutlu günlerde kullanmanız dileğiyle.

Similar Posts