Kadınların Yaptığı Makyaj Hataları

Kadınlar farklı sebeplerle makyaj yapar. Kendini daha iyi hissetmek için makyaj yaptığını söyleyenlerin yanı sıra ilgi çekmek ve beğenilmek için makyaj yapan kadın sayısı da bir o kadar fazladır. Ne sebeple yapılırsa yapılsın kararında ve doğru bir makyaj şıklığı tamamlayan bir detaydır. Makyaj yapmayı abartmak komik durumlara düşmenize sebep olabileceğinden dozunda bırakmak çok önemli.

Fondöten

Cilt tipi ve cilt renginizi bilmeniz doğru bir fondöten seçmenizi sağlar. Başkasının cildine çok yakışan bir fondöten sizde çok kötü durabilir. O yüzden ilk kural makyajın genellemelerle yapılmayacağını öğrenmek olmalı. Yüz rengi ve boyun bölgesi makyaj sonrası farklı renkte görünüyorsa fondöten seçimi tamamen yanlıştır. Esmer bir cilt rengine koyu tonlarda fondöten seçilmelidir. Ciltte aşırı kusur bulunmuyorsa fondöten sürmemeli, bölgesel kusurlar kapatıcı yardımıyla düzeltilmelidir. Yapış yapış uygulanan, yağlı ya da terli görünüşe maruz kalmamak için kararında fondöten sürülmelidir.

Maskara

Maskarayla defalarca fırçalanan kirpiklerde topak topak bir görünüm oluşur. Maskaranın yoğun sürülmesi en hafif nemli ortamda bile akmasına tüm yüzünüze dağılmasına sebep olacaktır. Üstelik ağırlık hissi de vereceğinden bir en fazla iki defa fırça yardımıyla uygulanması yeterli olacaktır.

Ruj

Dudağın bitiş çizgisinden çok daha ileriye taşınmış bir ruj dudağınızı büyük ve dolgun göstermez. Sadece böyle bir niyetinizin olduğunu belirten bir mesaj algısı yaratır. Aşırı parlak ve yapışkan görünümlü rujlar yerine doğal renklere daha yakın mat rujlar kalıcı olacak ve daha doğal görünmenizi sağlayacaktır. Mat ruj kullanılacaksa dudakların kuru olmaması gerekir. Dudak derilerinin minik çıkıntıları mat rujda kendini daha çok gösterir. Bu durumda hafif bir nemlendirici ruj hem nemlendirme sağlayacak hem de günü kurtaracaktır.

Güzellik Dolu Günler Dilerim

Similar Posts