Kişisel Gelişim Takvimi

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

 

Hayatınızda bazı alanlarda değişime veya kişilik özellikleri geliştirmeye ihtiyacı olanlar için kişisel gelişim takvimi hazırlamak oldukça önemlidir. Kişisel gelişim planı yapmak için öncelikle, değerlendirme yapmak, hedef belirlemek, eylem planlaması yapmak ve planın gerçekleşip gerçekleşmediğinin kontrolünü yapmak gerekir.

 

Değerlendirme

 

Değerlendirme, kişinin kişisel durumunu objektif bir şekilde değerlendirip, derecelendirmesidir. Kişi, öncelikle zamanını nasıl değerlendirdiği, zamanının ne kadarının pozitif düşüncelerle geçtiği, gününün değerlendirmesini yaptığı sırada kendini ne kadar mutlu hissettiği, sosyal ilişkileri ve sosyal aktivitelerinin değerlendirmesini yapması gerekir.

 

Hedef Belirleme

 

Kişi hayatı hakkında değerlendirmelerde bulunduktan sonra kendine hedefler belirlemeli ve kişisel gelişim planını bu hedeflerine göre oluşturmalıdır. Hedef koyma aşamasında başta kişi kendine az ve yapılabilecek hedefler koymalı ve bu hedefleri gerçekleştirmeye çabalamalıdır. Kişi belirlediği hedefleri gerçekleştirmeye çalışırken kendine kattıkları ile kişisel gelişimine oldukça katkı sağlar.

Eylem Planı ve Takvim Oluşturma

 

Kişi öz değerlendirmesini yapıp kendine bu değerlendirmelere göre hedef belirledikten sonra, bu hedeflere ulaşmak adına yapılacak eylemlerin planlamasını yapmalıdır. Bu planlamayı yaparken kişi günlük, haftalık, aylık ve yıllık planlar oluşturarak kendisine bir kişisel gelişim takvimi oluşturmalıdır.

 

Kontrol ve Özet

 

Kişi, kişisel gelişim takvimini oluşturduktan sonra bu takvimdeki planlarına uygun hareket edip etmediğinin değerlendirmesini yapmalı ve belirlediği periyotlarla bu takvimin uygulanması kontrolünü gerçekleştirmelidir. Kişisel gelişim takvimi yukarıda yazılan aşamalara uygun gerçekleşirse kişisel gelişimi daha düzenli bir programla ilerleyecektir.

 

 

 • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts

 • Dog Bark Amigurumi Free Crochet Pattern

  Facebook group: Amigurumi Free Patterns Materials: Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Yarn for the […]

 • Doll And Animal Amigurumi Crochet Patterns

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Patterns [email protected]İ[email protected] Free amigurumi doll and animal crochet patterns […]

 • Amigurumi Crochet Angel Doll Free Pattern

    Amigurumi Crochet Angel Doll Free Pattern   Se utiliza gancho del 3 1/2   CABEZA En carne Hilera 1.-Aro […]

 • İçli Köfte Tarifi, Nasıl Yapılır?

  Pinterest Offical Page : Emekce.com Facebook Group: Amigurumi Free Patterns Facebook Offical Page: Emekce.com Bu lezzete doyum olmuyor herkes biraz midesini düşünür öyle […]