Kurdeleli bebek patiği örgü tarifi Emekce.com farkıyla sizlerle:

Malzemeler: 3.5 mm tığ  ile,kumaş kurdele, dilediğiniz renkte ip kullanarak örebilirsiniz.

Nasıl Örülür ?

Taban Sırası: 10 zincir çekin.

HALKA 1: Tığdan 3′ ncü zincir içine, aynı zincir içine 2 yarım brit, sonraki 6 zincir içine yine yarım brit, son zincir içine 6 yarım brit. El işini bir ucundan diğerine döndürün ve taban zincir ilmeklerinin altına çalışarak, sonraki 6 zincir içine yarım brit, son zincir içine 3 yarım brit. Başlangıç zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 2: 3 zincir (il brit olarak kabul edin) aynı ilmek içine 1 brit, sonraki 2 ilmek içine 2 brit, sonraki 5 ilmek içine 1 brit, sonraki 3 ilmek içine 2 brit. Başlangıç 3 zincirin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 3: Bu halkadaki ilmekler, sadece arka halka içine çalışılıyor. 2 zincir (ilk yarım brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 4: 2 zincir (ilk yarım brit olarak kabul edin), sonraki 8 ilmek içine yarım brit, 8 kere [tığa ip alın, tığı ilmeğe batın, bir halka alın (tığda 3 halka), tığa ip alın, tığı sonraki ilmeğe batın, halka alın(tığda 5 halka), tığa ip alın, tığdaki 5 halkadan geçirin.], sonraki 9 ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 5: 2 zincir (il yarım brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

Kurdele halkası: 5 zincir, ilk zincir içine kapama zinciri. Bitirin.
Bitirme: Kurdelenizi, kurdele halkasına geçirin ve bir fiyonk atın.

 

Written by

Sezer Arslan

1992 istanbul doğumluyum osmaniye korkut ata üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2016 yılından beri emekce.com sitesinde editörlük yapmaktayım web sektöründe çalışmalarda bulunmaktayım.