Kurdeleli Bebek Patiği Modelleri

Kurdeleli bebek patiği örgü tarifi Emekce.com farkıyla sizlerle:

Malzemeler: 3.5 mm tığ  ile,kumaş kurdele, dilediğiniz renkte ip kullanarak örebilirsiniz.

Nasıl Örülür ?

Taban Sırası: 10 zincir çekin.

HALKA 1: Tığdan 3′ ncü zincir içine, aynı zincir içine 2 yarım brit, sonraki 6 zincir içine yine yarım brit, son zincir içine 6 yarım brit. El işini bir ucundan diğerine döndürün ve taban zincir ilmeklerinin altına çalışarak, sonraki 6 zincir içine yarım brit, son zincir içine 3 yarım brit. Başlangıç zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 2: 3 zincir (il brit olarak kabul edin) aynı ilmek içine 1 brit, sonraki 2 ilmek içine 2 brit, sonraki 5 ilmek içine 1 brit, sonraki 3 ilmek içine 2 brit. Başlangıç 3 zincirin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 3: Bu halkadaki ilmekler, sadece arka halka içine çalışılıyor. 2 zincir (ilk yarım brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 4: 2 zincir (ilk yarım brit olarak kabul edin), sonraki 8 ilmek içine yarım brit, 8 kere [tığa ip alın, tığı ilmeğe batın, bir halka alın (tığda 3 halka), tığa ip alın, tığı sonraki ilmeğe batın, halka alın(tığda 5 halka), tığa ip alın, tığdaki 5 halkadan geçirin.], sonraki 9 ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

HALKA 5: 2 zincir (il yarım brit olarak kabul edin), sona kadar her ilmek içine yarım brit. Başlangıç 2 zincirinin içine bir kapama zinciri ile birleştirin.

Kurdele halkası: 5 zincir, ilk zincir içine kapama zinciri. Bitirin.
Bitirme: Kurdelenizi, kurdele halkasına geçirin ve bir fiyonk atın.

 

Similar Posts