Bebek Patiği Yapılışı

Emekce.com farkı ile bebek patikleri serimize çok şık bir modelle devam ediyoruz. Kordonlu bebek patiği modelimiz kız bebekleriniz için uygun bir model. Açıklamalı anlatım ile rahatlıkla örebileceğiniz patiğimizi sizler için paylaştık.

Malzemeler

İstenilen renkte 1 yumak ip

2.75 mm lik şişler

90 cm uzunluğunda 5 mm kurdele

Yapılışı

2.75 mm lik şişleri kullanarak, şişe 27 ilmek atın.

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 8 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 8 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün.

2. ve 4. Sıra: Ters örün.

3.Sıra: 1 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 12 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 12 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün.

5.Sıra: 1 düz örün,2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 16 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün, ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 16 düz örün, 2 kere ( ilmeği düz örün, şişi çıkarmadan aynı ilmeğin arkasına batarak bir düz daha düz örün ), 1 düz örün.

Bir ters örgü sırası ile başlayın, 3 sıra boyunca düz örgü çalışın. İlk sıranın her bir ucuna renkli iplik ile işaret bırakın ve sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Piko Sırası: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, # şişe iplik dolayın, 2 ilmek

birden düz örün #’ den itibaren sona kadar tekrar edin.

Bir ters örgü sırası ile başlayın, 3 sıra boyunca düz örgü çalışın. İlk sıranın her bir ucuna renkli iplik ile işaret bırakın ve sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, # arkadan 1 düz örün, bir sıra aşağıdaki ilmek içine ters örün, #’ den itibaren son 2 ilmek kalana kadar tekrar edin, 1 düz örün, 1 düz örün.

2.Sıra: 1 düz örün, # bir sıra aşağıdaki ilmek içine ters örün, arkadan 1 düz örün, #’den itibaren son 2 ilmek kalana kadar tekrar edin, bir sıra aşağıdaki ilmek içine ters örün, 1 düz örün.

Bu 2 sıra şemayı oluşturuyor.

Sonraki 12 sıra boyunca şemaya devam edin, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

1.Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 21 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün), 1 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün), 21 düz örün.

2.Sıra ve takip eden her değişimli sıra: Düz örün.

3.Sıra: 19 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün), 1 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün ), 19 düz örün.

5.Sıra: 17 düz örün, 2 kere (2 ilmek birden düz örün), 1 düz örün, 2 kere ( 2 ilmek birden düz örün), 17 düz örün.

6.Sıra: Düz örün.

Bir düz örgü sırası başlayın, 4 sıra boyunca düz örgü çalışın, sonraki sıra için örgünün ön yüzü dönük olarak bitirin.

Kurdele Sırası: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 1 düz örün, # şişe iplik dolayın, 2 ilmek birden düz örün, 3 düz örün #’den itibaren son 3 ilmek kalana kadar tekrar edin, 1 kere ( şişe iplik dolayın, 2 ilmek birden düz örün, 1 düz örün).

Sonraki Sıra: Ters örün.

Manşetlerin Ayrılması

Sonraki Sıra: Örgünün ön yüzü dönük olarak: 16 ters örün, 3 düz örün, bu 19 ilmeği ilmek tutucusuna kaydırın, sonraki ilmeği kesin ( sağ şişte 1 ilmek ), 2 düz örün, 16 ters örün.

Yalnızca son 19 ilmekte çalışarak aşağıdaki şekilde devam edin.

1.Sıra: Düz örün.

2.Sıra: 3 düz örün, sona kadar ters örün.

Son iki sırayı 5 kere daha tekrar edin.

3 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

Düz örerek örgünün ters yüzünde kesin.

Manşetin ön yüzü dönük olarak, 2.75 mm lik şişleri kullanarak, ilmek tutucuda kalan 19 ilmeğe ipliği tekrar ekleyin ve aşağıdaki şekilde çalışın:

1.Sıra: Düz örün.

2.Sıra: 16 ters örün, 3 düz örün.

Son 2 sırayı 5 kere daha tekrar edin.

3 sıra boyunca haraşo çalışın, sonraki sıra için örgünün ters yüzü dönük olarak bitirin.

Düz örerek örgünün ters yüzünde kesin.

Son Hali

İğne ardı veya gizli örgü dikişi kullanarak her bir patiğin sıra uçları ile taban kenarlarını birleştirin. Bilekten kenarını kıvırın. İşin ters yüzü dönük olarak, piko sırasından işi katlayın ve patiğin sıra başlarında renkli iplikler ile işaretlenmiş 2 sıradaki ilmek karşılıklı tutun ve karşılıklı ilmek iğneyi geçirerek elde gizli tutturma dikişi çalışın. Böylece işin ön yüzün de piko kenar oluşturun. Kurdeleyi ortadan kesin ve bilek yerindeki kurdele sırasında bulunan deliklerden geçirin. Patiğin ön tarafında fiyonk yapın.

Güle Güle Kullanmaları Dileğiyle…

Similar Posts