|

Türkiye’de Ekonomik Tatil Yapılabilecek Yerler

Eskişehir 

Eskişehir son yıllarda özellikle öğrenci nüfusunun hareketlendirdiği gece hayatı, restore edilen odun pazarı evleri, sanata değer veren kendisi de sanatla yakından ilgilenen belediye başkanı sayesinde şehrin bir çok yerinde karşınıza çıkan harika peyzaj çalışmaları, heykeller ile bir cazibe merkezi haline geldi. Hafta sonlarınızı iyi bir şekilde geçirmek isteyenler için fiyatlar öğrenci nüfusunun çok olmasından dolayı oldukça uygun.

Gaziantep

 

Gaziantep yurt dışından gurmelerin turlar düzenlemeye başladığı bir şehir halini almaya başlamış durumda. Şehre adımınızı attığınız andan itibaren enfes lezzetleri tatmaya başlayabilirsiniz. Yemek kültürünün yanında güney doğu Anadolu bölgesinin en güzel şehirlerinden olan Gaziantep harika bir tarihi dokuya sahiptir. Şehrin gurur kaynağı olan bir diğer konu ise Atatürk’ün  Gaziantep nüfusuna kayıtlı olmasıdır. Kent müzesi, zeugma mozaik müzesi kesinlikle gezilmesi gereken yerler olarak karşımıza çıkıyor.

Didim, Aydın

Aydın şehrinin kökleri M.Ö. 8000 yılına dayanan bu turistik ilçesi bir çok medeniyetin yerleşim noktası olmuştur. Hem kültürel hemde turistik bir gezi yapmak isteyenler için oldukça uygun otel fiyatları sunan ilçe harika bir tatil imkanı sunmaktadır. Altınkum plajı Türkiye’nin mavi bayraklı plajlarından biridir ayrıca apollon tapınağının kalıntılarını görebilirsiniz.

Trabzon

Doğu Karadeniz de  bulunan bu tarihi kent tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Şehrin kurulumu M.Ö. 9. yüzyıla dayanmaktadır. Trabzon’u gezmeyi düşünenler için en güzel tarih yaz aylarıdır. Her mevsim yağış alan şehrin yaz aylarında düzenlenen yayla festivalleri görülmeye değer bir kültürel etkinlik olma özelliği taşımaktadır. Sümela manastırı da ayrıca gezilmesi gereken tarihi bir müze olarak karşımıza çıkar karadeniz insanın hırçınlığını belkide en iyi özeteleyen yapıların başında gelir. Bunun yanında konaklamak isteyenler için şehir merkezinde her bütçeye göre oteller bulunmaktadır keyifli bir karadeniz gezisi düşünenler için iyi bir başlangıç noktası Trabzon olabilir.

Amasra, Bartın

Karadenizin batısında bulunan bu şirin belde harika plajları ve 3000 yıl öncesine dayanan tarihiyle ucuz bir tatil  imkanı sunuyor.

Erdek

Bir çok tatil sever için otel fiyatlarının uygun olması ayrıca sahilinde bulunan kafe ve lokantaları erdek’i iyi bir tatil noktası haline getiriyor.

Sığacık, İzmir

Pazar günleri kurulan organik pazarı, güzel plajı deniz kıyısındaki lokantaları ve ucuz konaklama imkanı ile iyi bir tatil planlayanlar için bu güzel İzmir’in şirin beldesi Seferihisar’ın sığacık limanı harika bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor .

Alanya

 

 

Alanya turizm denilince akla ilk gelen şehir olan Antalya’nın ilçesi olsa da yazın 100 tl günlük bütçe ile konaklama imkanı sunuyor ilçe de 5 ve 2,3 yıldızlı oteller bulunuyor. Her bütçeden insana tatil imkanı sunuyor.

Gökçeada, Çanakkale

Foça, İzmir 

Ayvalık, Akçay, Altınoluk 

Keyifli tatiller…

Similar Posts