Noel Baba Desenli Lif Modeli

Pinterest Offical Page : Emekce.com

Facebook Group: Amigurumi Free Patterns

Facebook Offical Page: Emekce.com

Yeni yıl yaklaşırken lif örneklerimize noel baba deseniyle devam edelim.  Tabanı için seçtiğimiz beyaz ipimizle 17 tane fıstık yaparak başlıyoruz. Biz noel babanın sağ ve solunda 2 yıldız kalacak şekilde ayarladık. Dilerseniz siz 15 fıstıkla da başlayabilirsiniz. 1 sıra yıldız yaptıktan sonra 2. sırada 7 yıldız yaptıktan sonra 3 fıstık yaparak tutma yerini oluşturmaya başlıyoruz. 7 yıldız daha yaparak bu sırayı da tamamlıyoruz. Bir sonraki sırada noel baba desenini şablonumuza uyarak kurmaya başlıyoruz.

Şablonumuzdaki desen bittikten sonra 1 sıra beyaz ipimizle yıldız örüyoruz. 2. sırada tutma yerimizi oluşturmak için 7 sıra yıldızdan sonra 3 fıstık yaparak geçiyoruz. 7 yıldız daha yaparak bu sırayı tamamlıyoruz. Son sıramızı da yıldız yaparak bitiriyoruz. Kenarlarını istediğiniz gibi gidebilirsiniz. Lifimiz böylece tamamlanmış oluyor.

Uzun liflerimiz kare liflere göre daha kullanışlı oluyor. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle..

  • 1995 yılında İstanbul'da doğdum. Sakarya Üniversitesinde Bilişim Sistemleri Mühendisliği okuyorum. Okuldan arta kalan zamanımı çeşitli hobilerle uğraşarak geçiriyorum. Annem de el işleri konusunda oldukça beceriklidir. emekce.com sayesinde annemin el işlerini ve kendi yaptığım ürünleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlere de ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Random Posts